spot_img
Ana SayfaGenelAhi Kaftanları Giydirildi Yılın Esnafları Secildi

Ahi Kaftanları Giydirildi Yılın Esnafları Secildi

İskenderun Saatçiler ve Kuyumcular Odası Yönetim Kurulu ve Başkan Uğur Fırat, hafta başından bu yana dolu dolu kutladıkları Ahilik Bayramı’nda Kuyumcu Mişel Aygül’e Onursal Başkanlık Plaketi, Kuyumcu ve Kuyumcular Odası Denetleme Kurulu üyesi Corc Kırılmaz’a Yılın Ahisi Plaketi, Saat ustası Çetin Karamağara’ya da Yılın Olgun esnafı plaketi verildi.

Ayrıca Kuyumcu Corc Kırılmaz ile Saat Ustası Çetin Karamağara’ya Ahilik Kaftanları giydirildi. Plaket alan, kaftan gyen esnaflar Kuyumcular Odası yönetim kuruluna ve Başkan Uğur Fırat’a teşekkür ettiler.
Çay, kahve, kuru pasta, limonata ve baklava ikramı sonrası saatçi ve Kuyumcu esnafı toplu birer fotoğraf çekilerek dağıldılar.
Kaftan giyme töreninde konuşan Kuyumcular Odası Başkanı Uğur Fırat “Salı gününden bu yana bir dizi kutlama etkinliği ile Ahilik Bayramı’nı İskenderun’da el birliğiyle kutlamaya çalışıyoruz. Pazar sabahı kahvaltı etkinliğimizle Ahilik Bayramı kutlama etkinliklerimizi sonlandıracağız. İskenderun Kaymakamı Sayın İskender Yönden’e katılım için teşekkür ediyoruz. Ayrıca tüm etkinliklerimize destek olan ve katılan tüm üyelerimize ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum” diye konuştu.

DİĞER HABERLER