spot_img
Ana SayfaGenelİSKENDERUN’DA 'AVRUPA HAREKETLİLİK HAFTASI' KUTLANACAK

İSKENDERUN’DA ‘AVRUPA HAREKETLİLİK HAFTASI’ KUTLANACAK

Avrupa Komisyonu Faaliyeti ve Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) koordinasyonunda ülke genelinde kutlanacak olan “Avrupa Hareketlilik Haftası” İskenderun’da da çeşitli etkinliklerle kutlanacak.

Düzenlenen organizasyon hakkında bilgiler veren Başkan Fatih Tosyalı,” Hareketlilik Haftası kapsamında; Atatürk Anıt Alanında 15 Eylül Pazar günü saat 17.00’da düzenleyeceğimiz etkinliklere tüm halkımız davetlidir ”dedi.

SÜRPRİZ HEDİYELER VERİLECEK

Başkan Tosyalı,” Etkinlik ve Yarışmalar neticesinde birincilere sürpriz hediyeler verilecektir. Etkinlikte, Yavaş Bisiklet sürme, Paten Slalom Yarışı, Tek Teker Bisiklet Sürme yarışı, Top Sektirme Yarışması, Bebek Emekleme Yarışması, StepAerobik, Baba Çocuk Yarışması, Matrak ve Top Fırlatma Yarışması düzenlenecek” diye konuştu.

TÜM HALKIMIZ DAVETLİDİR

Başkan Fatih Tosyalı,” Her yıl Avrupa Komisyonu tarafından Eylül ayı içerisinde arasında, dünyanın her yerinde kutlanan “Avrupa Hareketlilik Haftası”nın bu yıl ki teması “Güvenli Yürüyüş ve Bisiklet Kullanımı” olarak belirlendi. İskenderun Belediyesi olarak bizlerde  sürdürebilir ulaşım tedbirleri ve alternatif ulaşım yollarıyla güzel İskenderun’umuzu daha modern ve daha yaşanılabilir bir geleceğe hazırlayacağız. Bu vesile ile tüm İskenderunlu vatandaşlarımızı Atatürk Anıt Alanında 15 Eylül Pazar günü saat 17.00’da düzenleyeceğimiz etkinliklere davet ediyorum”şeklinde konuştu.

DİĞER HABERLER