spot_img
Ana SayfaGenel"BEKBELE FATİH ORTAOKULU ÖĞRENCİLERİ, AZİZ ŞEHİTLERİMİZİN ANISIYLA EĞİTİMLERİNİ SÜRDÜRECEK"

“BEKBELE FATİH ORTAOKULU ÖĞRENCİLERİ, AZİZ ŞEHİTLERİMİZİN ANISIYLA EĞİTİMLERİNİ SÜRDÜRECEK”

İlçemiz Kaymakamı Sayın İskender Yönden, İskenderun Bekbele Fatih Ortaokulu’nda aziz şehitlerimizin anısına tertip edilen hayrat ve teşrifat törenine katıldı.

17 Ekim 2019 Perşembe günü Bekbele Fatih Ortaokulu bahçesinde icra edilen açılış töreni; Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere tüm şehitlerimizin anısına bir dakikalık saygı duruşu ve akabinde İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayarak, yaklaşık 10 yıl önce şehadete intikal eden Şehit Hv. Shh. Er Burak Görürüm’ün anısına ailesi tarafından yaptırılan hayrat çeşmesinin kurdele kesiminin yapılması ve 51′ nci Bakım Fabrika Müdürlüğü tarafından bakım ve onarımı yapılarak, aziz şehitlerimizin isimlerinin verildiği dersliklerin ziyaret edilmesi ile devam etti.

Program esnasında; Bekbele Mimar Sinan Camii İmam – Hatibi Faruk Fettah’ın eşliğinde tüm şehitlerimizin ruhuna izafeten Kur’an-ı Kerim Tilaveti okunarak, yüce devletimizin ve asil milletimizin selameti için dua edildi.

Törene; İlçemiz Kaymakamı Sayın İskender Yönden’in yanı sıra, İskenderun İlçe Emniyet Müdürü Nevzat Güneş, 51’nci Bakım Fabrika Müdürü Albay Can Afacan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Kemal Köseoğlu, İlçe Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü Kadir Başar, Şehit Aileleri ve diğer davetliler katıldı.

Bekbele Fatih Ortaokulu’ndaki dersliklerine;
Şehit Hv.Shh.Er Burak GÖRÜRÜM,
Şehit J.Asb.Kd.Bçvş.Ferhat GEDİK,
Şehit J.Asb.Kd.Çvş.Metin KILDIŞ,
Şehit Uzman Çavuş Ayhan SAY,
Şehit Polis Memuru Burhan MERCAN,
Şehit Jandarma Er Fatih YONCA,
Şehit Piyade Onbaşı Mete CAN,
Şehit Piyade Onbaşı Mesut CENGİZ
isimleri verildi.

DİĞER HABERLER