spot_img
Ana SayfaGenelBELEDİYE BAŞKAN FATİH TOSYALI’DAN CAMİLER VE DİN GÖREVLİLERİ HAFTASI MESAJI

BELEDİYE BAŞKAN FATİH TOSYALI’DAN CAMİLER VE DİN GÖREVLİLERİ HAFTASI MESAJI

Din görevlilerinin aydınlatıcı, uzlaştırıcı, bütünleştirici görevler üstlendiğini belirten Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, şunları kaydetti:
“Camilerimiz; insanı manevi huzura kavuşturmanın yanında, dini ve milli değerlerimizin, vatan ve aile sevgisinin, birlik ve beraberliğin, dostluk ve kardeşliğin, paylaşma ve dayanışmanın öğretildiği kutsal mekânlardır. Camilerimiz, buluşma, konuşma, kaynaşma, bütünleşme, sevinç ve kederlerimizi paylaşma ve manevi huzur mekânlarımızdır. Camilerimiz, dinî ve millî değerlerimizin, edep ve ahlâkımızın öğretildiği bunun yanında en zarif bir şekilde örneklerinin sergilendiği birer eğitim merkezidir.
Şehir merkezlerinden, köylerine kadar halkımıza hizmet eden,camilerimizi açık tutan, semanın her karışını ezan sesleriyle yankılandıran, vaaz ve hutbeleriyle topluma yön veren ve halkımızı birlik, berberlik ve kardeşliğe davet eden din görevlilerimiz, toplum hayatında önemli bir görev üstlenmişlerdir.
Bu duygu ve düşüncelerimle Camiler ve Din Görevlileri Haftasını kutluyor, ülkemize ve tüm İslam âlemine hayırlara vesile olmasını diliyorum.

DİĞER HABERLER