spot_img
Ana SayfaGenelİTSO14. Meslek Komite Başkanı Fuat Keser, yetkisi olmadan tüp satışı yapan esnafları...

İTSO14. Meslek Komite Başkanı Fuat Keser, yetkisi olmadan tüp satışı yapan esnafları bilgilendirdi

  1. Meslek Komite Başkanı Fuat Keser, İTSO yetkilileri ile birlikte şehrimizde faaliyet gösteren esnafları  ziyaret ederek,  yetkisi olmadan LPGve Tüpgazı ticareti  yapan işletmeleri  bilgilendirdi.
  2. Meslek Komite Başkanı Fuat Keser, LPG ve Tüpgaz satışlarının yetkili bayilerden yapılması gerektiği konusunda İskenderun Ticaret ve Sanayi Odasında, 14. Meslek Komitesinde konuyu gündeme getirmiş ve komitenin almış olduğu karar doğrultusunda, şehrimizde yetkisi olmadan LPG  TüpGaz satışı yapan esnafların bilgilendirilmesi için çalışmalara başlatmıştır.

Yetkisiz kişilerce yapılan  tüp satışının tehlikeli ve riskli olması nedeniyle gerekli yasal şartlar ve düzenlemeler yerine getirildikten sonra yapılabileceğine  dikkat çeken İTSO 14.Meslek komite başkanı Fuat Keser,”Bu gün gerçekleştirmiş olduğumuz ziyaretlerde,gayri yasal LPG Tüpgaz ticareti yapan işletmeler uyarıldı.işletmelere bu ticareti yapmanın yasal prosedürleri de  anlatıldı. Bu şekilde  Tüpgaz ticaretinin yapılmasının sakıncalı ve yasa dışı olması sebebiyle satışı yapılması halinde hem LPG Tüp gaz satışı yaptıranın  hem de satışı yapan bakkal market gibi işletmelerin yasal cezai sonuçlar doğurabileceğini izah ettik. Bilgilendirme amaçlı olan bu ziyaretlerimiz kapsamında şehrimizde faaliyet gösteren Suriye’li esnaflarımızın da bakkallarında tüp satışı yaptıklarını tespit ettik.  50’ye yakın esnafımızı ziyaret ederek kendilerini bilgilendirdik ve konunun ehemmiyetini ve sorumluluğunu izah ettik.  LPG ve Tüp gazların patlayıcı madde içerdiği  için yetkisi olmadan tüp satışı yapan esnafa hukuki yönden yaşanabilecek olumsuzluklar karşısında büyük sorun yaşayacakları konusunda işletmelerimize bilgiler verilmiştir” dedi.

İTSO 14.Meslek Komite Başkanı Fuat Keser, konu ile ilgili çalışmaların devam edeceğini ve esnafların konuya hassasiyet göstermeleri gerektiğine dikkat çekti

İskenderun’da faaliyet gösteren işletmeler ise ziyarette, İTSO yetkililerine konuya gösterdikleri hassasiyetlerden dolayı teşekkürlerini ilettiler.

DİĞER HABERLER