spot_img
Ana SayfaGenelPalmiye Hastanesi Hizmet Kalitesini Tescilledi

Palmiye Hastanesi Hizmet Kalitesini Tescilledi

Palmiye Hastanesi, Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü Sağlıkta Verimlilik, Kalite ve Akreditasyon Daire Başkanlığı tarafından görevlendirilen Sağlıkta Kalite Standartları Denetleyicileri tarafından, denetlemeye tâbi tutuldu.
Yapılan denetlemeler ve elde edilen sonuç ile ilgili açıklamalarda bulunan Palmiye Hastanesi Başhekimi Opr. Dr. Yılmaz Şahutoğlu; “Palmiye Hastanemiz geçen hafta Sağlık Bakanlığı denetimcileri tarafından Kalite Hizmet Standartları bağlamında çok ciddi ve yoğun içerikli bir denetim sürecinden geçti. Bu denetimler sonucunda kurumumuzun hemen hemen bütün birimleri; çalışma koşulları, fiziki yapıları, personel hizmet standartları ve kalitesi, Sağlık Bakanlığı’nın ön gördüğü çok ciddi standartlar bağlamında denetimden geçirildi. Bu denetimler neticesinde çok şükür kurumumuz Palmiye Hastanesi bölgede çok iyi bir puan alarak bölgenin gururu oldu. 100 üzerinden 93,5 puan alarak, kendi alanındaki bu kalitesini, nitelikli hizmet üretme kapasitesini, hasta memnuniyeti açısından son derece umut veren, memnuniyet ölçeği yüksek olan bir kurum olma özelliğini bu yönüyle de tescillemiş oldu.
Bu çalışmalara uzun zamandır ciddi bir emek ve özveriyle katkı sunan kurumumuzun bütün personelleri, bu süreçte yeni yönetimimizin verdiği dinamik ve teşvik edici yapı ile birlikte ciddi, önemli bir sonuç elde ettik. Bu sonuçta emeği olan, bize katkılarını, desteklerini her şart altında esirgemeyen yönetim kurulumuza, bu standartların elde edilmesinde büyük özveri ve gayretle çalışan ve bu yönde katkı sunan bütün hekim arkadaşlarımıza, hemşirelerimize, teknik ekibimize, yani kurumumuzun bütün personellerine çok teşekkür ediyorum. Hakikaten hem Palmiye yönetimi, hem de İskenderun adına, böyle bir sağlık kuruluşunun bu standartlarda hizmet veriyor oluşunun Sağlık Bakanlığınca tescil edilmiş olmasının gururunu yaşattılar. Hepsine çok teşekkür ediyorum” dedi.

DİĞER HABERLER