spot_img
Ana SayfaGenelTek Eksiğimiz Seyirci Desteği

Tek Eksiğimiz Seyirci Desteği

İskenderun Engelliler Kulüp Başkanı Suat Atasever, lige iyi bir hazırlık yapamamalarına rağmen yaşadıkları kondisyon eksikliğini en kısa zamanda gidereceklerini ifade ederek “Bizim asıl sorunumuz ve eksiğimiz seyirci desteğidir. İnsanlar, futbol dışında hiçbir branşı spor olarak kabul görmediği gibi bir durum söz konusu. Biz bu takıma sahip çıkmakla ulvi bir görev yaptığımıza inanıyorum. Seyirci desteğini de arkamıza alırsak çok daha iyi yerlere geleceğimize inancım sonsuzdur” dedi.

İskenderunlu sporseverlere çağrıda bulunan Kulüp Başkanı Atasever şöyle konuştu: “Bizim de iyi bir takımımız var. Bu hafta sonu G. Antep ile karşılaşacağız. Orta sıralarda ligi bitirebilecek bir durumdayız. Takımın tüm masraflarını biz karşılıyoruz. Bizim destek çıkmamız engellilere daha bir güven geldi ve maçlara daha iyi motive olmaya başladılar. Bizler şahsım olarak gerek Hatayspor gerekse Asaşspor’da başkanlık yaptığım için bu tür durumlara uzak biri değilim. Verdiğimiz her sözün arkasındayız. Sporcularımız bunu görünce daha bir şevkle takıma sahip çıkmaya başladılar. Tam bir kolej takımı havasına büründük diyebilirim. Yakında sahildeki yerimize de yerleşince her şey çok daha güzel olacak diye düşünüyorum. Ligin henüz başı olmasına rağmen lige çok iyi bir çalışma şartları yakalayamadığımız için kondisyon eksikliği olduğuna inanıyorum. Ama çok kısa sürede çok iyi maçlar çıkaracağımıza inanıyorum. Tek eksiğimiz seyircidir. Seyircinin bize destek vermesini rica ediyorum.”

Başkan Suat Atasever, ligin ilk maçı olan G. Saray karşılaşmasına tam kadro ile gelen İskenderun Belediye yönetimine teşekkür ederek, bu desteğin sporculara ve kendilerine büyük bir moral kaynağı olduğunu dile getirdi. İlk maçtaki rakiplerinin Avrupa standartlarında ve bütçe olarak kendilerinden en az 15 kat daha üstün olduğunun altına çizerek, “Bizim rakiplerimiz, Beşiktaş, Fenerbahçe, G. Saray değildir. Bu takımlar bir üst segmentte kalıyor. Rakiplerimiz, G. Antep, Ankara ve Antalya gibi takımlardır. Hedefimiz sezonu orta sıralarda tamamlamaktır” ifadelerini kullandı.

Hafta sonu deplasmanda oynayacakları G. Antep maçına ilişkin kısa bir değerlendirmede de bulunan Atasever “G. Antep maçı başa baş bir mücadeleye sahne olacak. Daha önce rakibimizi yenmiştik. Şimdi de yeneceğimizi düşünüyorum. Hedefimiz, galibiyetle kente dönmektir” diye konuştu.

DİĞER HABERLER