spot_img
Ana SayfaEkonomiCUMHURBAŞKANI’NA 81 İLDEN 81 MEKTUP GÖNDERDİK.

CUMHURBAŞKANI’NA 81 İLDEN 81 MEKTUP GÖNDERDİK.

Türk Eğitim-Sen olarak eğitim çalışanlarına yönelik şiddeti önlemek amacıyla farkındalık yaratmaya devam ediyoruz. Bu konuyla ilgili olarak Sendikamiz genel merkezi kanun teklifi hazırlayarak TBMM de partilerin grup baskan vekillerine iletti. Bu süreç sonunda, bu konuda Sayın Cumhurbaşkanı’ndan da destek istedik.
Türk Eğitim-Sen şube başkanları ve şube yönetim kurulu üyeleri, öğretmenlerimiz ve eğitim çalışanlarımız ile birlikte tüm illerden Sayın Cumhurbaşkanı’na mektup gönderdik. Bu çerçevede Turk Egitim Sen Hatay 1ve 2 Nolu Subeler olarak bizde mektuplarimizi Sayin Cumhurbaskanina gonderdik. 81 ilden 81 mektup gönderen sendikamız sube baskanlari, öğretmenlik mesleğinin itibarını rencide eden yayın, söylem ve tutumlardan sakınılmasının önemine dikkat çekerek, şiddet olaylarının faillerine en ağır müeyyideler uygulanmasın istedik ve “Yapanın yanına kar kalmasın” dedik.
Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a gönderilen mektupta şu ifadeler yer almaktadir: “Zat-ı alinizin iradesiyle ve TBMM’nin yapacağı yasal düzenlemelerle şiddetin önlenmesi yolunda mesafe kat edeceğimize inanıyoruz. Türk Ceza Kanunu’nun 112’inci maddesinde düzenleme yapılmalı, şiddeti önleyici tedbirler ve caydırıcı müeyyidelerin getirilmesi sağlanarak eğitim çalışanlarının güvenlik içinde çalışması yasal koruma altına alınmalıdır. Ayrıca bu düzenlemeyle, eğitimcilere şiddet uygulandığında bir şikâyete bağlı kalmaksızın, fail hakkında kamu davası açılması ve en ağır cezai müeyyidelerin uygulanmasını talep ediyoruz. Eğitim çalışanlarına yönelik şiddete asla müsamaha gösterilmeyeceği, aksine şiddet suçlarının mutlaka cezalandırılacağı düşüncesinin yerleştirilmesi ve kamu sağlığını bozduğu için de ayrıca cezalandırılacağı bilincinin oluşturulması, önleyicilik açısından önemli bir adım olacaktır.”
Kisaca bu ifadelerin yer aldigi mektubu Salı günü Antakya Postahanesinden Hatay 1 Nolu Sube Baskanimiz Ömer Solgun ve Hatay 2 Nolu Sube Baskani Yavuz Selim YANIK olarak imzalayarak Cumhurbaskanligina gonderdik.
Bu vesileyle gorevi basinda gecmisden gunumuze ogrencileri ve velileri tarafindan sehit edilen meslektaslarimizi rahmetle aniyor saldiriya ugrayan meslektaslarimizada gecmis olsun diyorum.
Yavuz Selim YANIK
Turk Egitim Sen Hatay 2 Nolu
Sube Başkanı

DİĞER HABERLER