spot_img
Ana SayfaGenelİSTE’de ‘Endüstri 4.0’ a doğru Uluslararası Yapay Zekâ Konferansı” Yapıldı

İSTE’de ‘Endüstri 4.0’ a doğru Uluslararası Yapay Zekâ Konferansı” Yapıldı

İskenderun Teknik Üniversitesi’nde (İSTE) ‘2. Uluslararası Endüstri 4.0’ a doğru Uluslararası Yapay Zekâ Konferansı’ düzenlendi. Mühendislik ve Doğa Bilimleri Konferans Salonu’nda düzenlenen konferansta, Kaunas Teknoloji Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. DariusAndriukaitis, LimakPort Bilgi Teknolojileri ve Teknik Servis Direktörü Kubilay Gürbüz ve Vestel Üretim Uzmanı Ahmet Kemal Tozkar bilgilerini, yurtiçi ve yurtdışındaki üniversitelerden gelen akademisyenler ve iş dünyasından gelen değerli katılımcılar ile paylaştı.

72 adet bilimsel çalışma, 10 farklı ülkeden (Türkiye, Rusya, Cezayir, Etiyopya, Mısır, Suriye, Makedonya, BAE, Amerika ve İngiltere) toplam 142 katılımcı ile konferansta yer aldı.

Katılımcıları ağırlamaktan memnuniyet duyduğunu bildiren İSTE Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Selçuk Mıstıkoğlu, yapay zekâ uygulamalarının tüm bilim dalları ve gündelik yaşam içinönemini giderek artırdığını, bu konuda yapılmış ve yapılacak çalışmaların bu nedenle çok değerli olduğunu kaydetti.

‘Liman Lojistiğinde Endüstri 4.0 Uygulamaları’ konulu konuşma yapan LimakPort Bilgi Teknolojileri ve Teknik Servis Direktörü Kubilay Gürbüz, ithalat ve ihracatta aksamalara neden olmamak ve işlemleri hızlandırmak amacıyla geliştirilen teknolojiler hakkında dinleyicilere bilgiler verdi.

‘Endüstri 4.0 Bağlamında Metropollerin Trafik Yoğunluğunun Çözülmesi’ içerikli bir sunum gerçekleştiren Litvanya Kaunas Teknoloji Üniversitesi’nden Öğretim ÜyesiProf. Darius Andriukaitis sensörler ve yapay zekâ alanlarının bu kapsamdaki güncel kullanım alanlarını anlattı.

TV Anakart Montaj Hatlarında Yalın Üretim’ başlıklı konuşma yapan Vestel Üretim Uzmanı Ahmet Kemal Tozkar Endüstri 4.0 yolunda anakart üretiminin önemini, Vestel şirketinde Endüstri 4.0 bu kapsamında güncellenen üretim hatlarının tanıtımını yaparak, yapay zekâ teknolojilerinin önemine belirtti.

DİĞER HABERLER