spot_img
Ana SayfaGenelSanatçı Faikzade, Özel Çocukları Ziyaret Etti!

Sanatçı Faikzade, Özel Çocukları Ziyaret Etti!

[12:39, 25.11.2019] Ozan Abi: Dünya Barış Elçisi, Türkiye’nin Elmas Çocuğu olarak tanınan ünlü ses sanatçısı Ersin Faikzade, Uğurcan Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezini ziyaret etti. Uğurcan Özel Eğitim Merkezini, Yükseliş Koleji kurucusu, işadamı Nuri Üysen ile birlikte ziyaret eden sanatçı Ersin Faikzade, burada eğitim gören özel çocuklarla yakından ilgilenerek onlarla sohbet etti.

Öğretmenler günü münasebetiyle konser vermek üzere Yükseliş Kolejinin davetlisi, Nuri Üysen’in misafiri olarak İskenderun da bulunduğunu belirten sanatçı Faikzade, İskenderun’un sıcakkanlı insanlarını çok sevdiğini, burada bulunmaktan dolayı çok mutlu olduğunu ifade etti.

Yükseliş Koleji sahnesinde verdiği muhteşem konserin ertesi günü Uğurcan Özel Eğitim Merkezini ziyaret eden ünlü sanatçı, genç yaşta kaybettiği annesinin MS rahatsızlığı olduğunu, bu nedenle engelli dostlara özel hassasiyet duyduğunu belirtti. Engelli dostlarla sık sık bir araya geldiğini söyleyen sanatçı; “Türkiye’de ve dünyanın birçok yerinde bedensel ve zihinsel engelliler ile ilgili eğitime ve projelere destek verdim. İngiltere’de özel bir rehabilitasyon merkezinde 4 yıl hizmette bulundum. Türkiye’nin değişik yerlerinde konserlere gittiğimde bu merkezleri ziyaret etmeye çalışıyorum. Eksiklerini görmek yardımlaşmayı sağlamak ve engelli dostlara destek olmak amacıyla sık sık ziyaretlerde bulunuyorum. Engelli dostların en önemli ihtiyacı şefkat ve sevgidir… O yüzden burada bulunmaktan dolayı çok mutluyum. Uğurcan Özel Eğitim Merkezinin de sıcak güler yüzlü kadrosundan, yoğun şefkat duygusunun bariz olduğu atmosferinden etkilendim” dedi. Destek amaçlı konserler vereceğinin sözünü de veren ünlü sanatçı, Uğurcan Özel Eğitim Merkezi işletmecisi Necla Demir’e de böyle ulvi bir görev yaptıklarından dolayı ayrıca teşekkür etti.

Eğitim camiasının içinden gelen, eğitime, eğitimcilere verdiği desteğin yanı sıra sanata ve sanatçılara karşı da duyarlılığıyla bilinen bölgenin sevilen iş insanlarından, Yükseliş Koleji kurucusu Nuri Üysen de engelli öğrencilerle sohbet etti. Uğurcan Eğitim Merkezi’nin yöneticisi Necla Demir ve diğer yöneticiler ile birlikte eğitim merkezini gezerek incelemelerde bulunan Üysen, bu tür eğitim merkezlerinin ve yöneticilerinin görevinin kutsal olduğunu belirterek kuruma her konuda destek vermeye hazır olduklarını ifade etti. Üysen; “Sanatçı konuğumuz Ersin Faikzade birçok ülkede tanınan bir sanatçımız. Dünya standartlarındaki sesinin yanı sıra uluslar arası müzik dünyasına katkısı ve insani yönü ile de takdir edilen, gurur duyduğumuz bir sanatçıdır. Ersin Faikzade evladımız gibidir daima yanındayız.” dedi. Nuri Üysen, ‘öğretmenlerimizin bir gün değil her gün kıymeti bilinmelidir’ diyerek tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutladığını ifade etti.

Hoş sohbet ortamında geçen ziyaretin ardından, Uğurcan Özel Eğitim Merkezi kurucusu Necla Demir tarafından ünlü sanatçı Ersin Faikzade ve Nuri Üysen’ e günün anısına Samandağ ipeğinden işlenmiş kravat ve şal hediye edildi.

DİĞER HABERLER