spot_img
Ana SayfaGenel20 Bin Eczane Çalışanına Müjde!

20 Bin Eczane Çalışanına Müjde!

İskenderun’da Akdeniz Federasyonu dernekleriyle bir araya gelen Eczacı Teknisyenleri Konfederasyonu Başkanı Aydın Dağ, Türkiye’de 20 bin belgesiz üyelerine son kez belgelendirme eğitimi hakkı verildiğini açıkladı.

Eczacı Teknisyenleri Derneği Akdeniz Federasyonu üyesi temsilcileri İskenderun Şubesinin ev sahipliğinde kahvaltılı istişare toplantısında bir araya geldi. Toplantıya Eczacı Teknisyenleri Konfederasyonu Başkanı Aydın Dağ, Akdeniz Federasyonu Başkanı Süleyman Kayabaşı, Şanlıurfa, Gaziantep, Kahramanmaraş, Kilis, Dörtyol ve Antakya Şube Başkanları katıldı.

İskenderun Eczacı Teknisyenleri Derneği Başkanı Cemal Çelik, yönetim olarak Akdeniz Federasyonu üyesi dernek temsilcilerini ağırlamaktan duyduğu mutluluğu dile getirerek “Akdeniz Federasyonu üye şubelerini konuk ettik, amacımız mesleki sıkıntıları dile getirmek. Öncelikle çözüm beklediğimiz sıkıntılar var, bunların çözümüyle ilgili buradayız” dedi.

Türkiye’de sağlıkta, eczanelerde, devlet hastanelerinde 90 bin üye arkadaşının halka hizmet sunduğunu belirten Konfederasyon Başkanı Aydın Dağ, Eczane Teknisyenlerinin Hükümetin aldığı bir karla bugün 5 yıl erken emeklilikten yararlandığını hatırlattı.

2007 yılında Sağlık Bakanlığı, Milli Eğitim, Türk Eczacılar Birliği ve Eczacı Teknisyenleri Konfederasyonunun ortak protokolü çerçevesinde 40 bin kişiye eğitim verdiklerini anımsatan Başkan Aydın Dağ “2008 yılında da ilk Eskişehir Üniversitesinde Eczacı Teknisyenleri Hizmet Yüksekokulu açıldı, bugün 18 üniversitede bölümümüz var. 2013’de de TBMM’de bir yasa çıkararak Sağlık Bakanlığı, 19 Mayıs Üniversitesi ile yapılan görüşmeler sonucunda uzaktan eğitim bir kereye mahsus eğitim verildi. Buraya 15 bin arkadaşımız müracaat etti ama 9 bin arkadaşımız bu belgeyi almaya hak kazandı” diye konuştu.

2003’den 2019’a kadar birçok sorun yüzünden eğitime katılmamış 20 bin üyenin bulunduğuna işaret eden Konfederasyon Başkanı Dağ, “Bunlarla ilgili çok mücadele ettik. Cumhurbaşkanımıza kadar gitti olay, son kez olmak kaydıyla dört ayrı kurumun gözetiminde belgelendirme eğitimleri yapılacak. Üniversite, eğitim boyutu, Kamu meslek yeterlilik kurumuyla beraber bu eğitimleri vereceğiz. Bizim hedefimiz 15 Ocak 2020’ye kadar bu işi bitirip eğitime başlatmak. En önemlisi de müracaat formunun başında Eczane Teknisyenleri Konfederasyonu yazacak.” Şeklinde konuştu.

Önceki İçerik
TOBB Hatay Kadın Girişimciler Kurulu ve Facebook Türkiye’nin katkılarıyla İTSO’da ‘İşimizi Dijital ortamda nasıl büyütürüz’ eğitimi düzenlendi. TOBB Hatay Kadın Girişimciler Kurulu ve Facebook Türkiye’nin katkılarıyla düzenlenen Boost with Facebook Etkinliği kapsamında, ‘İşimizi Dijital ortamda nasıl büyütürüz’ eğitimi İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası’nda gerçekleştirildi. ‘İşimizi Dijital ortamda nasıl büyütürüz’ konulu eğitim toplantısının açılış konuşmasını yapan TOBB Hatay Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Yeşim Ugutmen, Dijital çağın hızla geliştiğini ve artık internet üzerinden gerçekleştirilen alışverişlerin giderek artmasına dikkat çekerek, “ TOBB Hatay Kadın Girişimciler Kurulu olarak, bayanlarımızın iş ve istihdam olanaklarını arttırmak için çalışmalar yapıyoruz. Bu gün kadın girişimcilerimizin sosyal medyada daha çok kitleye nasıl ulaşılabilecekleri konusunda, Facebook Mentorumuz tarafından bilgiler alacağız. Eğitimizin faydalı olmasını temenni ediyorum” dedi. Facebook Mentörü Murat Ünver, kadın girişimcilere ‘İşimizi dijital ortamda nasıl büyütürüz’ konulu sine vizyon destekli olarak bilgiler verdi. Eğitmen Ünver, eğitiminde, Türkiye’de çok yaygın olarak kullanılan İnstagram ile ilgili genel bilgiler, hesap oluşturma, strateji oluşturma, içerik oluşturma, fotoğraf ve video düzenleme konularının yanı sıra İnstagram ve Faceebook ile ilgili daha geniş kitlelere ulaşılması yeni müşteriler bulunması için yapılması gereken konuları detaylarıyla anlattı.
Sonraki İçerik
DİĞER HABERLER