spot_img
Ana SayfaGenel'2020 KGK'nın yılı olacak'

‘2020 KGK’nın yılı olacak’

KGK Genel Başkanı Mehmet Ali Dim, 2020 hedeflerini aktardığı yeni yıl mesajında “Meslektaşlarıma ve halkımıza yeni umutlarla, huzurlu ve mutlu bir yeni yıl diliyorum” dedi

KÜRESEL Gazeteciler Konseyi (KGK) Genel Başkanı Mehmet Ali Dim, yayınladığı yeni yıl mesajında “Bütün kederli ve sıkıntılı günlerin 2019 yılında kalmasını diliyorum” dedi.
Geride bıraktığımız 2019 yılında KGK’nın vücut bulduğunu ve Türk medyasına yeni bir soluk getirdiğini belirten Dim “KGK, Dışişleri Bakanımız Sayın Mevlüt Çavuşoğlu ve meslektaşlarımızın destekleri, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın onayıyla resmen faaliyetlerine başladı. 2019 yılında KKTC, Azerbaycan ve Anadolu’nun çeşitli şehirlerinde medya buluşmalarının yanısıra ülkemizin tarihindeki en büyük medya organizasyonu olan Rus Medya Konseyi Kongresi’ne ev sahipliği yaptık. Bu organizasyonda 85 ülkeden 160 Rus dili konuşan gazeteciyi ağırlayarak ülkemizin tanıtımına ve ülkeler arası dostluğa büyük katkı sunduk. KGK, 2020 yılında çok daha etkin olarak faaliyetlerini sürdürecek. Meslektaşlarımızın ve Türk medyasının dijital çağa ayak uydurması noktasında çalışmalarımız olacak. Üyelerimize her alanda katkı ve destekler sunmaya çalışacağız. Ülkemizin milli menfaatleri doğrultusunda yurt içi ve yurt dışında çalışmalarımız aralıksız sürecek. Bu anlamda 2020 KGK’nın yılı olacak” dedi.
Türk medyasının 2020 yılındaki en önemli beklentilerinden birisinin de Yargı Reformu Taslağı’nın bir an önce yasalaşması olduğunu söyleyen Dim “Artık gazetecilerin haberleri nedeniyle hapis cezası riskiyle karşı karşıya kalmamaları için bu reformun bir an önce yasalaşıp, uygulamaya geçmesini arzu ediyoruz. Gazetecilerin can güvenliği başta olmak üzere Anayasa güvencesi altında olan basın özgürlüğü gibi kavramların korunması, gazetecilerin yaşam standardı ile gelir düzeyinin yükseltilmesi ve Anadolu medyasının yaşadığı sorunların aşılabilmesi için yeni yılda da birlik ve beraberlik içinde mücadelemizi sürdürmeliyiz” dedi.
2020’de huzurlu bir Türkiye umduklarını da vurgulayan Dim, “Bütün kederli ve sıkıntılı günlerin 2019 yılında kalmasını diliyorum. Tüm meslektaşlarıma ve halkımıza yeni umutlarla, barış ve kardeşlik içinde, huzurlu ve mutlu bir yeni yıl diliyorum” şeklinde konuştu.

DİĞER HABERLER