spot_img
Ana SayfaEkonomiBAŞKAN SAVAŞ’TAN ÖĞRENCİLERE MÜJDE

BAŞKAN SAVAŞ’TAN ÖĞRENCİLERE MÜJDE

Hatay’da öğrenim gören öğrencilerin Hatay Kart indirimli öğrenci kartındaki 27 yaş sınırının kaldırılması konusundaki yoğun isteğine kayıtsız kalmayan Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’tan öğrencilere müjde geldi.
Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’ın talimatıyla Hatay Kart uygulamasında örgün eğitim sistemi (lise, ön lisans, lisans, lisansüstü ve ikinci öğretim) içinde yer alan öğrencilerin tamamının indirimli öğrenci kartından faydalanması için düzenleme yapıldı.
Öğrencilerin ekonomilerine ciddi anlamda destek sağlayan uygulamadan daha fazla kişinin yararlanması için çalışmalara başlaya Büyükşehir Ulaşım Dairesi Başkanlığı, yaş kriterini tamamen kaldırdı.
Alınan karar ile Hatay’da Milli Eğitim Bakanlığına bağlı örgün, ilköğretim ve lise öğrencileri, Sosyal Güvenlik Kurumunda kaydı olmayan açık ilköğretim ve lise ile Açık Öğretim Fakültesi öğrencileri, Yüksek Öğretim Kurumu kapsamındaki üniversitelerin lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencileri, Hatay’da eğitim gören yabancı uyruklu öğrenciler ve 3308 sayılı Kanun’un 11’nci maddesi gereği çıraklık okulları öğrencileri, Hatay Kart indirimli öğrenci kartından yararlanabilecek.

DİĞER HABERLER