spot_img
Ana SayfaEkonomiBu Fuarda İş Var..!

Bu Fuarda İş Var..!

[07:58, 02.12.2019] Ozan Abi: Hatay İnsan Kaynakları ve İstihdam Fuarı Kapılarını Aralıyor

Bu Yıl 12.’si düzenlenen Hatay İnsan Kaynakları ve İstihdam Fuarı İskenderun Teknik Üniversitesi Merkez Kampüsünde 03-04 Aralık 2019 tarihlerinde kapılarını aralıyor.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı olurları, Hatay Valiliği himayeleri, Hatay Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü organizasyonu ve İskenderun Teknik Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleştirilecek olan Hatay İnsan Kaynakları ve İstihdam Fuarı 03 Aralık 2019 tarihinde saat 10.30’da İskenderun Teknik Üniversitesi Merkez Kampüsü’nde işveren ve iş arayanları buluşturacak.

100’e yakın firmanın stand kuracağı Hatay İnsan Kaynakları ve İstihdam Fuarı’nda 2 gün boyunca konferanslar, iş fırsatları, seminerler, eğitimler, kariyer ve stajlar iş arayan vatandaşları bekliyor olacak.

Fuarımızda standlarımızda işveren ve iş arayan vatandaşlarımızı buluşturuyor, istihdamı artırmak amacıyla önemli adımlar atıyoruz. Bu buluşmalarımıza ek olarak konferanslar ile şirketlerimizi ve vatandaşlarımızı bilgilendirecek önemli bilgileri de paylaşma imkanı yakalıyoruz. Tüm vatandaşlarımızı fuarımıza davet ediyoruz. Çünkü bu fuarda istihdam var, iş var”

Hatay İnsan Kaynakları ve İstihdam Fuarına 03 Aralık 2019 tarihinde konuşmacı olarak saat 10.30’da MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman KAAN, saat 13.30’da Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Refik POLAT, saat 14.00’da ise TOBB Genç Girişimciler Hatay il Başkanı Ali DABLAN katılacaklar. 04 Aralık 2019 tarihinde ise saat 10.30’da Vodafone Yetenek Stratejisi ve Geliştirme Müdürü Hakan Derviş KOÇAK, saat 11.00’da Watch X CBO Sorumlusu Salih İÇSAL, 13.30’da Limak Port İnsan Kaynakları Müdürü Ozan BORAN, saat 14.00’da ise Tosyalı Holding İnsan Kaynakları Müdürü Serkan AYVATAŞ konferansları ile destek olacaklar.

İstihdam, başarı, yaratıcılık, üretim, kalkınma ve gelişme konularının ele alınacağı Hatay İnsan Kaynakları ve İstihdam Fuarında ayrıca 04 Aralık 2019 tarihinde saatler 10.00’ı gösterdiğinde ise Türk Kızılay’ı işbirliği ile büyük bir kan bağışı kampanyası da düzenleniyoruz. Hatay Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü olarak “Ülken için Kan Ver, Can Ver” sloganı ile düzenlenen kan bağışı içinde tüm vatandaşlarımızı kan vermeye davet ediyoruz.
[08:01, 02.12.2019] Ozan Abi: Belen’de Sis Kazası Ucuz Atlatıldı!
Hatay’ın Belen İlçesinde sis yüzünden meydana geldiği belirtilen tek taraflı trafik kazası ucuz atlatıldı. Herkesin yüreklerini ağzına getiren kazada araçta maddi hasar oluştu.

Türkiye’nin en önemli geçitlerinden Belen’in Kıcı mevkiinde sis trafik akışını olumsuz yönde etkiledi. Görüş mesafesi düşen E91 Karayolunda İskenderun-Antakya istikametinde araçlar dikkatli ilerlemek zorunda kaldı.

Sis yüzünden meydana geldiği belirtilen tek taraflı trafik kazasında otomobil orta refüje vurdu. Otomobil ise refüje çıkması sonucu trafik kazasında korkulan olmadı ve yürekleri ağıza getiren olayda araçta maddi hasar oluştuğu belirtildi.

Kaza nedeniyle uluslararası karayolun Antakya-İskenderun istikametinde güvenlik güçleri tedbir a…
[08:01, 02.12.2019] Ozan Abi: Hilal Optik Hizmete Gidi…
İskenderun’da Optisyen Hilal Bozdemir ile babası Musa Bozdemir’in işletmeciliğini yaptığı Hilal Optik Belediye Başkanı M. Fatih Tosyalı’nın da katıldığı törenle hizmete girdi.

Kanatlı Caddesi (Eski Havuzlu Çarşı)’da bulunan Hilal Optik’in açılış törenine İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, Ak Parti İlçe Başkanı Abdülkerim Güven, MHP İlçe Başkanı Turan Bozkurt, Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Keskin, Belediye Meclis üyeleri ve davetliler katıldı.

Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, bugün İskenderun’da bir müesseseyi daha kazandırmanın heyecanı içerisinde olduklarını ifade ederek “Açılan bu işyerinin başta sahibine, çalışanlarına ve hizmet verdiği müşterilerine hayırlara vesile olmasını ve bol kazanç diliyorum” dedi.

Hilal Op…
[08:02, 02.12.2019] Ozan Abi: YAPILAN HIZLI MÜDAHALE SU KAYBINI ÖNLEDİ
Gazi Mahallesi’ni besleyen hattın 6 metrelik kısmının yenilenip 2 adet çelik kelepçe ile bağlantılarının yapıldığını aktaran HATSU, ayrıca eskiyerek deforme olan ve paslanan hatları yenilemek için çalışmaların devam ettiğini vurguladı.

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü(HATSU), oluşan arızalara ve sorunlara hızlı bir şekilde yapılan müdahaleler sayesinde çözümler geliştirildiğini duyurdu.

Vatandaşlardan ALO 185 HATSU Çağrı Merkezi’ne gelen şikâyetlerin koordineli bir şekilde ilgili birimlere iletildiğini belirten Genel Müdürlük, Kırıkhan ilçesine bağlı Gazi Mahallesi Tayfur Sökmen Caddesi’ndeki 150’lik içme suyu hattında oluşan patlağa müdahale ederek su kaynın önüne geçildi.

G…
[08:03, 02.12.2019] Ozan Abi: İSKENDERUN’DAKİ LUNAPARKIN ALTYAPI BAĞLANTISI YAPILDI
Yapılan çalışma kapsamında bilgi veren İdare, Atatürk Bulvarında bulunan ana kanalizasyon hattından yapılan bağlantı çalışmasında 150’lik pvc borular ile 45 metrelik yeni kanalizasyon hattının döşendiğini aktardı.

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü(HATSU), ortak kullanım alanlarının altyapı ihtiyacının karşılanması adına çalışmaların ve projelerin devam ettiğini duyurdu.

İskenderun Sahili Atatürk Bulvarı’nda faaliyete giren lunapark eğlence alanının altyapı ihtiyacını karşılamak adına çalışma gerçekleştiren Genel Müdürlük, lunaparkın içindeki atıksuların sağlıklı bir şekilde deşarj edilmesi adına ana hattan bağlantı yapılarak kanalizasyon hattı döşendiğini açıkladı.…
[08:04, 02.12.2019] Ozan Abi: ALTINÖZÜ CAM BALKON SEYİR TERASIYLA İLGİ ÇEKIYOR…

DOĞAKA (Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı) ile Belediye işbirliğiyle 2018 yılı Turizm Altyapısının Geliştirilmesi Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı (TZKAMU) Kapsamında Altınözü cam seyir Terası Yoğun ilgi Görüyor.

Altınözü ‘Altın Zeytin Cam Seyir Terası’ Projesi Vatandaşların Büyük Beğenisini Kazanırken İlçe Merkezinde Bulunan Turistlik Değerlere Sahip 15 Temmuz Milli İrade Parkı Üzerindeki Cam Seyir Terası Kısa Sürede Ziyarete Gelen çok Sayıda Yerli ve Yabancı Turistin ilgisini çekmeye Devam Ediyor
15 Temmuz Milli irade Parkındaki Cam Seyir Terası üzerinde Çocuklarıyla Birlikte Gezenler Heyecanlı Dakikalar Yaşarken Cam Seyir Terasa Hayranlıklarını’da Gizleyemiyor
Alt Taraf Derinliği Yaklaşık Yüz Metr…
[08:04, 02.12.2019] Ozan Abi: ŞEHİT UMUT SAKAROĞLU İLKOKULU ATAMIZIN HUZURUNDA… Şehit Umut Sakaroğlu İlkokulu öğrencileri sınıf öğretmenleri Meltem Yegül ve Büşra Kıyılı eşliğinde Ankara’ya düzenledikleri gezide unutamayacakları bir hafta sonu yaşadılar. Öğrencilerin ilk ziyaretleri Anıtkabir’e oldu. Öğrenciler sınıf öğretmenlerinin gözetiminde  Aslanlı yoldan yürüyerek Ata’nın mozolesinin bulunduğu alana geçti. Anıtkabir’de bulunan Atatürk ve Kurtuluş Savaşı Müzesi’ni gezen  öğrenciler Cumhuriyet tarihindeki önemli olayların aktarıldığı fotoğraf ve görsel anlatımları ilgiyle inceledi. Ayrıca Mustafa Kemal Atatürk’ün şahsi eşyalarını ve savaşta kullanılan eşyaları yakından görmek de öğrencileri oldukça heyecanlandıran detaylar arasındaydı. Şehit Umut Sakaroğlu İlkokulu öğretmenleri …
[08:07, 02.12.2019] Ozan Abi:  MEHMET AKİF ERSOY ORTAOKULU,NDAN MUHTEŞEM DAYANIŞMA VE KAYNAŞMA GECESİ
Belen Belediye Başkanı   ibrahim GÜL, Türk Eğitim Sen Başkanı Yavuz Selim YANIK ve Mustafa Kemal Mahallesi Muhtarı İsa TAŞ’ın da katıldığı gecede veliler gönüllerince eğlendiler.
Gecede açış  konuşmasını yapan Okul Aile Birliği Başkanı  Funda  TURAÇ, başta okul idarecileri olmak üzere kendilerine destek veren tüm velilere teşekkür etti.
Okul Müdürü Mustafa ASIL yaptığı konuşmasında göreve geldiği günden beri velilerin katkılarıyla okulda 1000 (m²) halısahanın yapıldığını, bilgisayar labaratuvarına 25 yeni bilgisayarın kazandırıldığını ,okul duvarlarının yükseltilerek öğrencilerin güvenliğinin sağlandığını, öğrenciler için kamelyaların yapıldığını belirti. Bunların yanı sıra …

DİĞER HABERLER