spot_img
Ana SayfaGenelFwd: -İSKENDERUN BELEDİYESİ ANONS SİSTEMİ GÜNEŞ ENERJİSİYLE ÇALIŞACAK

Fwd: -İSKENDERUN BELEDİYESİ ANONS SİSTEMİ GÜNEŞ ENERJİSİYLE ÇALIŞACAK

İskenderun Belediyesinin daha önceden elektrik enerjisi ile çalışan anons  sistemi, bundan sonra güneş enerjisi ile çalışacak.
İskenderun Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, gün boyu topladığı güneş ve gün ışığından elde ettiği enerjiyi depolayarak 24 saat çalışabilecek anons sistemlerini ilçe merkezindeki mahallelere yerleştirmeye başladı.
GÜN BOYU ENERJİ TOPLAYACAK
İskenderun Belediyesi tarafından hem enerji tasarrufu sağlamak hem de olası afet ve elektrik kesintilerinde 24 saat boyunca hiçbir enerji kaynağına ihtiyaç duymadan çalışabilecek anons sistemlerinin montaj çalışmaları devam ediyor. Belediye ekipleri tarafından anons ünitelerine güneş enerjisiyle çalışan anons cihazlarına güneş paneli montajı yapılırken pilot bölgelere yerleştirilen anons
sistemleri kullanılmaya başladı. Yeni anons sistemi ile duyuru ve ilanların vatandaşlara daha sağlıklı ve daha net biçimde iletilebileceğini belirten Başkan Fatih Tosyalı; Burada önemli olan tasarrufun yanı sıra olası afet durumlarında ve elektrik kesintilerinde halkımızı bilgilendirme ve uyarma konusunda sağlıklı bir iletişim hattı oluşturmak. Takılmakta olan yeni sistemler hiçbir enerji kaynağına ihtiyaç duymadan gün boyu topladığı güneş ve gün ışığından elde ettiği enerjiyi depolayarak 24 saat çalışabilecek. Amacımız, kısa sürede tüm mahallerimizde bu sistemi hayata geçirmek. Buna benzer yenilenebilir enerji kaynaklarını kullanımını yaygınlaştıracağız  diye konuştu.

DİĞER HABERLER