spot_img
Ana SayfaEkonomiGençlik Merkezi’nde engelliler öncelikli…

Gençlik Merkezi’nde engelliler öncelikli…

İskenderun Gençlik Merkezi Müdürlüğü özellikle engelliler ile ilgili aktiviteleriyle engellilik farkındalığı, empati eğitimleriyle toplumun her kesimine bir araya gelmeyi sürdürüyor.

Düzenledikleri etkinlikler arasında İskenderun Millet Parkında Dodi Eğitim Kurumlarının öğrencileri ile Uğurcan Özel Eğitim Merkezi öğrencilerini bir araya getiren İskenderun Gençlik Merkezi özel eğitim alan gençlere çeşitli sanatsal aktive imkanları sundu.

Özel bir Kolejde engelli bireylerden oluşan koro ve piyano resitaline katılan Gençlik Merkezi ekibi birçok koldan hemen hemen her yerde engelli bireylere ve ailelerine destek oldu. Uzun yıllardır okullarda gerçekleştirdikleri Empati Parkurların engelliler gününe özel olarak iki farklı noktada kuran Gençlik Merkezi okul öncesi eğitim veren kurumlarda da miniklere engellilere karşı empati kavramını aşılamaya çalıştı.

İskenderun Gençlik Merkezi Müdürlüğünde görev yapmakta olan engelli personel İlker Eker, hayallerinden birini gerçekleştirmek üzere paraşütle atlayış gerçekleştirdiğini belirterek “Engelliler eve kapanmadan, her alanda faaliyet yapabileceklerini gösterebilmenin mutluluğunu yaşadım. Umuyorum ki benim gibi birçok engelli arkadaşımız sosyal, sportif ve iş alanlarındaki aktivitelerde yer alarak umut ve ışık kaynağı olduğumuzu düşünüyorum” dedi.

İskenderun Gençlik Merkezi Müdürü Ahmet Keskin Kurum olarak gençlere yönelik faaliyetler ve aktivitelerde özellikle de engellilerin önemli yer tuttuğunu vurgulayarak “3 Aralık Dünya Engelliler Günü de bizim için en özel günlerden biri. Çünkü engellilere değer veren ve bunun farkında olan bir gençliğin yetişmesi için çabalıyor ve onlar da böylesi izler bırakmak için çalışıyoruz. Gönüllü gençlerimizle birçok noktada farkındalık yaratmaya çalıştık ve devam ediyoruz. Empati Parkurlarımız, Down Sendromlu Gençlerimize özel eğitimlerimiz merkezimizde devam ediyor. Engelliler gününde bir hayalini gerçekleştiren engelli personelimiz İlker EKER’ in mutluluğu da hepimizi sevindirdi. Onlar için çalışmaya ve farkındalık yaratmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

DİĞER HABERLER