spot_img
Ana SayfaGenelHATSU, HATAY’IN HER YERİNDE…

HATSU, HATAY’IN HER YERİNDE…

Hatay Büyükşehir Belediyesi, Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (HATSU), Hatay’ın her yerinde hummalı bir çalışma yürütüyor. Kentin en ücra mahallerine kadar içme suyu ve kanalizasyon hizmeti veren kurum, başta mahalle muhtarları olmak üzere, vatandaşın takdirini topluyor.

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (HATSU) Genel Müdürü Mehmet Çaparali, Hatay’ın hak ettiği hizmetleri alabilmesi için mesai kavramı gözetmeden çalıştıklarını dile getirdi.

Hizmetlerle ilgili açıklama Çaparali, yüzlerce personel ile 2 milyon nüfuslu Hatay’ın 15 ilçesine kaliteli, kesintisiz su ve kanalizasyon hizmetlerini en ileri teknolojiyi kullanarak götürdüklerini belirtti.

Vatandaşa daha kaliteli, daha sağlıklı hizmet sunmak için birçok projeyi hayata geçirdiklerini ve yeni projeler üretmeye devam edeceklerini ifade eden Çaparali, “Bir damla suyun bile büyük önem arz ettiği günümüzde kaynak yaratmak kadar mevcut suya sahip çıkmak da çok önemlidir. Bütün bu çalışmalar, halkımıza kaliteli suyun ve hizmetin götürülmesi için uygulamaya koyduğumuz projelerden sadece bir
kaçıdır. Büyükşehir Belediyesi olarak, halkımıza kaliteli hizmeti sunmak için projeler üretmeye ve
uygulamaya devam ediyoruz. Dünya, bizim gelecek nesillere tertemiz bırakmamız için verilmiş bir
emanet. Bu emaneti sahiplerine en güzel, en yaşanabilir, en bol kaynaklarla, tertemiz teslim etmek için
çalışıyoruz. Dünyada su savaşlarının gündemde olduğu günümüzde halkımızdan suyu tasarruflu
kullanmalarını, su tüketimi konusunda gerekli hassasiyeti göstermelerini bekliyorum. Unutmamak gerekir
ki; insanların ihtiyaçları sınırsız fakat kaynaklar sınırlıdır.” Dedi.

Medeniyetler ve Hoşgörü Kenti Hatay’ın güvenilir Su ve Kanalizasyon yönetimi olarak; İnsan Odaklı; Adil, Kesintisiz, hızlı ve Kalitel hizmet sunmayı misyon edindiklerinin altını çizen Çaparali, Hatay’ın hak ettiği hizmeti alabilmesi için gece gündüz çalışmaya devam edeceklerini dile getirdi.

DİĞER HABERLER