spot_img
Ana SayfaGenelHENÜZ İKİ YAŞINDAKİ AYŞE SARE BEYİN TÜMÖRÜ AMELİYATI YAPILDI

HENÜZ İKİ YAŞINDAKİ AYŞE SARE BEYİN TÜMÖRÜ AMELİYATI YAPILDI

Beyninde tümör saptanan 2 yaşındaki Ayşe Sare Dönmez, İskenderun Beyin ve Sinir Cerrahisi ekibinin gerçekleştirdiği başarılı ameliyatla sağlığına kavuştu.

Denge şikâyetiyle doktora götürülen Ayşe Sare’de beyin tümörünün tespit edilmesi üzere, Dönmez Ailesi, İskenderun Gelişim Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Özkan Çeliker’e ve op. Dr. Doğan Değirmenci’ye başvurdu. Uygulanan cerrahi müdahale sonucu sağlığına kavuşan Ayşe Sare Dönmez, bir hafta sonra taburcu edildi.

“Kızımın tekrar sağlığına kavuşması en büyük mucize”

Yaşadıkları süreci anlatan Anne Betül Dönmez, “Ayşe Sare, son zamanlarda başını yana eğerek yürüyordu. Bu sebeple, çocuk doktorumuza başvurdum. Muayenenin ardından yapılan tetkikler sonucunda, kızımın beyninde kitle tespit edildi. Zaman kaybetmeden Özkan Bey ve Doğan Bey’e başvurduk. Onlara güvendim. Çok şükür kızım şuan iyi durumda. Evimize sağlıkla döneceğiz” dedi.

“Kritik ameliyatı başarıyla tamamladık”

Santral Sinir Sistemi (SSS) tümörlerinin, çocukluk çağının en sık rastlanan ikinci büyük tümör grubu olduğuna dikkat çeken Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Özkan Çeliker, “Ailenin dikkati sayesinde, erken evrede teşhis edilen kitleye gerçekleştirdiğimiz cerrahi müdahale ile Ayşe Sare, sağlığına kavuştu.Santral Sinir Sistemi (SSS) tümörleri, çocukluk çağının en sık rastlanan ikinci neoplazmlarıdır. Solid tümörler ise ilk sırayı almaktadır ve 16 yaşın altındaki çocuklarda, üçüncü en sık ölüm nedenidir. Çocukluk çağı kanserlerinin yüzde 20’sini beyin ve omurilik tümörleri oluşturmaktadır. Erişkinlerde ise bu oran, yüzde 1-2’dir” açıklamasında bulundu.

DİĞER HABERLER