spot_img
Ana SayfaGenelTemizlik işçisi 8 bin 200 lira dolandırıldı!

Temizlik işçisi 8 bin 200 lira dolandırıldı!

Hatay’ın İskenderun ilçesinde telefon dolandırıcılarına 8 bin 200 TL’sini kaptıran temizlik işçisi, üstüne bankadan kredi çekmek üzereyken, yetişen gerçek polisler son anda engel oldu.

Telefon dolandırıcılığıyla ilgili yapılan tüm uyarılara rağmen İskenderun’da temizlik işçisi olarak çalışan Salih Çaldar yıllardır biriktirdiği tüm parasını telefon dolandırıcılarına kaptırmanın üzüntüsünü yaşıyor. 4 Çocuk babası temizlik işçisi Salih Çaldar, geçimini sokakları süpürerek kazandığını belirterek “Şefimizin görev alanı taksimi yaptığı sırada telefonum çaldı. Kendini Emniyet müdürlüğünden komiser olarak tanıtan şahıs üzerimde 3 adet telefon olduğunu ve FETÖ olaylarına karıştığımı, hesabında olan paraları verecekleri hesaba aktarılması gerektiğin söyledi. Benimle telefonda konuşan ve karımı da aradıklarını evin etrafında polislerin olduğunu da dile getirdi” diye konuştu.

HAYATININ ŞOKUNU YAŞADI

Temizlik işçisi Çaldar banka hesabında bulunan 8200 TL parayı verilen hesaba yatırdığını ayrıca kendisinden kredi çekmesini de istediklerini aktararak “Ben de bankaya giderek kredi çekmeye çalıştığım sırada İskenderun İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağılı gerçek polisler gelip benim dolandırıldığımı söylediler. Hayatımın şokunu yaşadım. Ben sokaklarda temizlik yaparak kazandığım bu para sizlere kefen parası olsun” dedi.

 

 

DİĞER HABERLER