spot_img
Ana SayfaEkonomiYükseliş Kolejinde Kıbrıs Rüzgarı

Yükseliş Kolejinde Kıbrıs Rüzgarı

KKTC Milletvekili Serdar Denktaş, Özel Yükseliş Kolejinde İskenderunlular ‘la buluşup, Türkiye’nin ve Kıbrıs’ın yakın tarihini ve babası Rauf Denktaş’ı anlattı.

Özel Yükseliş Koleji ev sahipliğinde düzenlenen ve KKTC Milletvekili Serdar Denktaş’ın konuşmacı olduğu programa İskenderun Kaymakamı İskender Yönden , Arsuz Kaymakamı Musa Sarı, Belen Kaymakamı Hayrettin Baskın, İskenderun Belediye Başkanı M. Fatih Tosyalı, Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Çelikkol, Özel Yükseliş Koleji Kurucusu ve Sahibi Nuri Üysen ile davetliler katıldı.

Protokol, öğrenciler ve özel konukların katılımıyla yaptığı söyleşisinde teröristlerin araziye tuzakladığı mayının infilak etmesi sonucu yaralanan Mehmetçiğe acil şifalar dileyerek başlayan Denktaş, “Türkiye’nin üzerinden elini çekmemekte ısrar eden yabancı unsurlar umarım biran önce heveslerinden vazgeçer. Böyle acı haberler duymaktan kurtuluruz. Rahat ve huzur içinde, siz gençler gelecekteki Türkiye’yi daha güçlü bir noktaya getirirsiniz. Sizlere bugün Rauf Denktaş’ı anlatacağım. O’nu anlatırken, aslında Kıbrıs’ın ve Türklerin yakın tarihini de anlatmış olacağım” dedi.

KKTC’ nin dünü, bugünü ve yarını ile ilgili de bilgiler veren Denktaş, daha sonra soru – cevap oturumunda öğrencilerin merak ettikleri soruları cevaplandırdı. Milletvekili Serdar Denktaş söyleşi sonrası öğrencilerin isteğini kırmayıp ‘Kan ve gözyaşı’ isimli şarkıyı seslendirerek, mini bir konser verdi.

DİĞER HABERLER