spot_img
Ana SayfaEkonomiArsuzlu Öğrenciler, Uluslararası Yarışmadan Madalyalarla Döndüler

Arsuzlu Öğrenciler, Uluslararası Yarışmadan Madalyalarla Döndüler

Arsuzlu Öğrenciler, Uluslararası Yarışmadan Madalyalarla Döndüler
Dünya Aşçılar Birliği (WACS) ve Türkiye Aşçılar ve Şefler Federasyonu tarafından düzenlenen Uluslararası İstanbul Mutfak Günleri Yarışmasında büyük başarı gösteren Hatay Arsuz Uluçınar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri madalyalarla döndüler.
Uluslararası yarışmalarda adından sıkça söz ettirmeye başlayan Hatay Arsuz Uluçınar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi başarılarına bir yenisini daha da ekledi.
25-28 Aralık 2019 tarihleri arasında düzenlenen Uluslararası İstanbul Mutfak Günlerinde Türkiye genelinde ünlü şef ve dünya ülkelerinden katılan davetli şef jürilerinin de aralarında olduğu yarışmada başarıyla döndüler.
Uluçınar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini temsilen katılan İrem USLU bireysel restoran tatlı tabağı yarışmasında hasır künefe tatlısıyla 2. olarak gümüş madalya aldı.
Tuğçe Korkmaz bireysel restoran balık tabağında tarhanalı somon ve buğday risotto yemeği ile 2. olarak gümüş madalya almaya hak kazandı.
Zehra Deniz bireysel ana yemek yarışmasında narenciye gülü yemeği ile 2. olarak gümüş madalya aldı.
Tuğçe KORKMAZ, İrem USLU ve Zehra DENİZ yılın en iyi lisesinde ülke genelindeki liselerle yarışarak 2. olup gümüş madalya aldılar.
Arsuz Kaymakamı Musa SARI madalya alan okul öğrencilerini makamında ağırlayarak ‘’İlçemizi, okulumuzu ve Gastronomi şehri Hatay’ımızı en iyi şekilde temsil eden öğrencilerimizi, bu olanakları öncelikle sağlayan okul müdürümüz Yusuf KURTAR ile meslek öğretmenlerimizi tebrik ederim. Öğrencilerin bu düzeydeki profesyonel ortamlardaki gösterdikleri performans ve dereceler hepimizi mutlu ediyor.’’ Dedi.
Kaymakam Sarı konuşmasının artından madalya alan öğrencilere hediye takdiminde bulundu.
Arsuz İlçe Milli Eğitim Müdürü Ramazan DÖNMEZ ‘’ilçemizde mesleki açıdan önemli işlere imza atan Uluçınar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi İstanbul ve Antalya’da gösterdikleri performanslar hepimizi mutlu ediyor. Öğrencilerin motivasyonunu ve mesleki isteklerini, ilgilerini canlı tutan uluslararası düzeydeki yarışmalar öğrencilerin özgüven kazanmasını sağlayacaklarına inanıyorum. ’’ diyerek yarışmaya katılan öğrencilere makamında hediyelerini ve tebriklerini sundu.
Okul müdürü Yusuf KURTAR ‘’ verdiğimiz eğitimleri ve öğrencilerimizin mesleki gelişimlerini dünya standartlarında jürilerin ve ülkemizi en iyi temsil eden şeflerin değerlendirmeleri bizim için en iyi dönüttür.’’ Şeklinde konuştu.

DİĞER HABERLER