spot_img
Ana SayfaEkonomiBELEDİYE BAŞKANI FATİH TOSYALI: YUNUS EMRE’DEKİ METRUK YAPI YIKILDI

BELEDİYE BAŞKANI FATİH TOSYALI: YUNUS EMRE’DEKİ METRUK YAPI YIKILDI

İskenderun Belediyesi, ilçe sınırları içerisinde kalan, emniyet ve sağlık açısından risk oluşturan metruk binaların yıkımına devam ediyor.

Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri Yunus Emre Mahallesinde etrafa tehlike saçan metruk bir binanın daha yıkım İşlemini gerçekleştirdi.

İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, “Mahallelerimizde, vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini tehdit eden, metruk binaları yapılan incelemelerimiz ve yine gerekli izinlerin alımından sonra yıkım işlemlerini gerçekleştiriyoruz” dedi.

Başkan Fatih Tosyalı,”Mahallelerimizde, terkedilmiş, yıkılmaya yüz tutmuş, yangın ve göçme tehlikesi arz eden binaları, olumsuz bir durumla karşılaşmadan önce yıkıyoruz. Vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini tehdit eden, metruk binaları muhtarlarımız aracılığıyla tespit edip, ev sahiplerinden de gerekli izni aldıktan sonra ya da mahalle sakinlerimizin talebi üzerine incelemelerimiz ve yine gerekli izinlerin alımından sonra yıkım işlemlerini gerçekleştiriyoruz “diye konuştu.

Belediye Başkanı Fatih Tosyalı,” Vatandaşlarımızdan isteğimiz, mahallelerinde bu tür metruk bina var ise bizlere iletmeleridir. Bizlere bilgi verirlerse biz de belediye olarak, bir olumsuzluk yaşanmadan çözüm üretebiliriz” şeklinde konuştu.

DİĞER HABERLER