spot_img
Ana SayfaGenelÇorbalar, gece nöbetinde olan Rektörden…

Çorbalar, gece nöbetinde olan Rektörden…

İskenderun Teknik Üniversitesi Kütüphanesi gece geç saatlere kadar finallere hazırlanan ve ders çalışmak isteyen öğrencilere hizmet verirken, Rektör de çalışkan öğrencilerine kendi elleriyle çorba ikramında bulundu.

Hatay’ın ve Türkiye’nin en genç, kısa sürede büyük aşama kaydeden üniversitelerinden İSTE İskenderun Teknik Üniversitesi, gece-gündüz canlı organizma gibi harıl harıl çalışan öğrencilerine hizmet veriyor.

Gündüz eğitim-öğretimin yanı sıra mesainin gece de devam ettiği İSTE Kütüphanesi araştırma yapan, finallere hazırlanan, kitap okumak isteyen, ders çalışmaları yapan öğrencilerin adeta yaşam alanı haline gelince Rektörlük tüm imkânlarını seferber etti.

Gece mesaisinde Rektör Prof. Dr. Türkay Dereli ile Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Selçuk Mıstıkoğlu, Genel Sekreter Yahya Kılıç, Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı V. Sayın Kürşat Ergen, Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanı Sayın Nurten Çelik ve Kütüphane personelleri hazır bulundu.

Gece harıl harıl çalışan öğrencilere Rektör Prof. Dr. Türkay Dereli kendi elleriyle sıcak çorba ikramı yaptı. Kütüphanede gece ders çalışan, sınavlara hazırlanan öğrencilere Rektör tarafından sadece sıcak çorba değil, bilgi, birikim, tecrübe, samimiyet, ilgi ve en önemlisi aile şefkati ikram edildi.

Her zaman öğrencinin yanında olduklarını, onlar için burada bulunduklarını, yapılan bütün bu çalışmaların ve yatırımların Ülkenin geleceği olan gençler için olduğunu vurgulayan, öğrencilerle sohbet de eden Rektör Dereli “İSTE Kütüphanesi’nde gece nöbetindeyiz, çorba ikram ediyoruz. İSTE’yene ev yapımı pasta ve portakal da var. Final imtihanlarına çalışan öğrencilerimizle hasbıhal ettik, başarılar diledik. Allah zihin açıklığı versin” dedi

DİĞER HABERLER