spot_img
Ana SayfaEkonomiDayanışma ile güçlü oluruz

Dayanışma ile güçlü oluruz

İskenderun Gazeteciler Cemiyeti tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen ‘Dayanışma Gecesi’ bu yıl da Grand Plaza Düğün Salonu’nda gerçekleştirildi.
Arsuz Kaymakamı Musa Sarı, İskenderun Belediye Başkanı M.Fatih Tosyalı, Arsuz Belediye Başkanı Dr.Asaf Güven, Arsuz İlçe Emniyet Müdürü Halil Karabacak, Akparti İlçe Başkanı Abdülkerim Güven, İTSO Başkanı Levent Yılmaz, ARİAD Başkanı Adnan Ağır, Güvenlik ve Terör Uzmanı Dr.İmbat Muğlu, Esnaf Odaları Temsilcisi Erol Akın, Özçelik İş Sendikası İskenderun Şube Başkanı Mehmet Güngör, Müsiad Hatay İl Başkanı Abdullah Bozatlı, Oda ve Dernek Başkanları’nın yanı sıra geceye çok sayıda konuk ve gazeteci de eşleriyle katıldılar.
Gecenin açılış konuşmasını yapan İGC Başkanı Veysel Cıncık, yazılı basının her geçen gün kan kaybettiğini, yayın organlarının internet ortamına doğru kaydıklarını belirterek, ‘’Bizler yazılı basının son temsilcileri olacağız. Yayın organları artık internet ortamında okunmaktadır. Bugüne kadar bizlere destek oldunuz. Siz basın dostlarına bu nedenle çok teşekkür ediyoruz’’ dedi.
Sanatçı Göksel’in birbirinden güzel şarkıları ile konuklar hem neşeli zaman geçirdiler, hem dans ettiler.
İGC Başkanı Veysel Cıncık, rahatsızlığı nedeniyle geceye katılamayan Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Prof. Dr. Seyit Sertçelik ileTerör ve Güvenlik uzmanı Dr.İmdat Muğlu’ya bir anı armağanı verdi.
Bu arada yeni kurulan Küresel Gazeteciler Konseyi’nin Genel Başkanı Mehmet Ali Dim, geceye bir telgraf gönderdi. Dim’in mesajı şöyle:
‘’Sayın Veysel Cıncık
Küresel Gazeteciler Konseyi’nin çok yoğun çalışmaları nedeniyle nazik davetinize katılamıyorum.
Hatay il temsilcimiz olan sizi ve başkanlığını yaptığınız İskenderun Gazeteciler Cemiyeti’nin başarılı çalışmalarını yakından izliyor ve sizleri kutluyorum.
10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle düzenlediğiniz bu güzel dayanışma gecenizde size ve saygıdeğer konuklarınıza saygı ve sevgilerimi sunuyorum’’

DİĞER HABERLER