spot_img
Ana SayfaGenelGençler Açlıktan değil Umutsuzluktan ölüyor…

Gençler Açlıktan değil Umutsuzluktan ölüyor…

İskenderun Radyo Mega’nın canlı yayın konuğu olan Türkiye Gençlik Konseyi Genel Başkanı Kasım Bağdu Gençliğin sorunlarını dile getirdi.

Türkiye Gençlik Konseyi (TGK) Genel Başkanı Kasım Bağdu, Radyo Mega’nın konuğu oldu. Mega Medya Grubu Genel Koordinatörü Semir Yazıcı’nın Mega Radyo’da hazırlayıp sunduğu, Teknik yönetmenliğini Şirvan Selçuk ve Mustafa Mert’in yaptığı ‘Semir Yazıcı ile Panorama’ programına konuk olan

Genel Başkan Kasım BAĞDU şunları dile getirdi : ‘’Ülkemizin en büyük yer üstü zenginliği kuşkusuz ki gençlerdir. Geleceğimizin en büyük teminatıda bugünkü geçlerdir. Oldukça iyi sayılabilecek bir genç nufusa sahibiz. Ancak bu bizim için avantaj iken biz bunun kıymetini bilmeyerek bu değerlerimizi kaybediyoruz. Üniversitede nice genç kardeşlerimiz okuyor. Hemen hemen hepsi ile görüşme fırsatımız oluyor. Ailesinin ve kendisinin binbir emekleri ile okuduğu üniversiteden mezun olunca ne yapacağını, çalışıp çalışmayacağı bilmiyor. Bu da gelecek kaygısına neden oluyor. Kaldı ki çoğu okuyamıyor. Gerek maddi ve gerekse manevi imkansızlıktan dolayı üniveristeyi bitirmeden bırakıp gidiyor.

Kimiside bu tür sıkıntılarda dolayı bu yaşlardaki imkansızlıklardan, sorunlardan bunalmış bir ruh halini alarak çaresizce kendi canına kıyıyor. Bu gün intihar den Sibel Ünli bu örneklerden biri. İntihar sebebi ne olursa olsun bu çokta önemli değil. Burda önemli olan ve dikkat çekmek istediğimiz şey ise bu yaştaki bir gencin yaşayacağı ve belkide başaracağı onca güzel hayaller, hayatlar projeler var iken kendi canına kıyması. Bu ve buna benzer bir sürü örnek var. Buda bunu gösteriyorki gençler umutuz ve gelecek kaygısıyla karşı karşıya.

Üniversiteyi bitirdim iş bulamıyorum bir yandan da kyk borcum onuda ödeyemiyorum bana iş bulun diye binlerce talep alıyoruz. Biz elimizden geldiğince destek olmaya çalışıyoruz. Ancak buna köklü bir çözüm bulmak gerekir. Üniversitelerdeki gençlerimiz sadece öğrenmeye yönelik değil eğitim ile devşirilmeli. Bunun için devletimizce imkanlar sağlanmalı. Evet Allah devletimize zeval vermesin yinede gençlerimize imkanlar sağlanıyor. Ancak görünüşe bakılacak olursa bunlar yetersiz kalıyor. Üniversitelerde okuyan gençler bu gün ülkemizin geleceği için çok güzel işler başaracak kişiler olacaklardir. O yüzden gençlerimizin önünü açmalıyız destek olmalıyız.

Artık başka gençlerimiz intihar haberlerini duymak istemiyoruz. Biz gençlerimizin başarılarına dünyaya bile örnek olabilecek çalışmalarını ve projelerini görmek istiyoruz ‘’ dedi.

DİĞER HABERLER