spot_img
Ana SayfaEkonomiMUHTAR SAĞIROĞLU, “HATSU SAYESİNDE MAHALLEMİZ RAHAT NEFES ALDI”

MUHTAR SAĞIROĞLU, “HATSU SAYESİNDE MAHALLEMİZ RAHAT NEFES ALDI”

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü(HATSU), altyapı hatlarında oluşan problemlere müdahale ederek temiz çevreye katkı sağlamadaki hassasiyetini sürdürüyor.

Altyapının önemli unsuru olan atık su hatlarında oluşan sorunlara hızlı ve kontrollü bir şekilde müdahale edildiğini belirten Genel Müdürlük, merkez ilçe Antakya’ya bağlı Saraykent Mahallesi 28. Sokakta çöken kanalizasyon hattının 10 metrelik kısmının 500’lük beton borularla yenilendiğini aktardı.

Kötü kokularında önlendiği ve tıkanma sorunun giderildiği çalışmada 2 kepçe ve 3 personelin görev yaptığını belirten Genel Müdürlük, herhangi bir altyapı sorunuyla karşılaşılması durumunda ALO 185 HATSU Çağrı Merkezi’ne bildirim yapılmasını hatırlattı.

Çalışmaları yerinde takip ederek mahalle sakinleri adına görüşlerini “HATSU Muhtarın Sesi” mikrofonuna dile getiren Saraykent Mahalle Muhtarı Yahya Sağıroğlu, HATSU ekiplerinin tıkanan kanal hattına yaptığı hızlı müdahale ile mahallenin rahat bir nefes aldığını ifade ederek, yapılan hizmetlerden dolayı Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, HATSU Genel Müdürü Mehmet Çaparali ve HATSU ekiplerine teşekkür etti.

DİĞER HABERLER