spot_img
Ana SayfaGenelNAMIK KEMAL ORTAOKULU ŞAMPİYONLUĞA KULAÇ ATTI

NAMIK KEMAL ORTAOKULU ŞAMPİYONLUĞA KULAÇ ATTI

Yüzme Bilmeyen Kalmasın Projesi’nden Şampiyonluğa
Namık Kemal Ortaokulu, Yüzme Bilmeyen Kalmasın’ projesinde elde ettiği üstün başarı ile şampiyonluğa ulaştı. Şampiyonluklara abone olan Namık Kemal Ortaokulu’nun usta yüzücüleri altın madalya kazanırken, birçok özel okulu geride bırakarak elde ettikleri şampiyonluğu okul idarecileri ve öğrencilere armağan ettiler.

08 – 10 Ocak tarihleri arasında yapılan okul sporları yüzme müsabakalarında toplam 13 okul erkek ve kadın, takım ya da bireysel olarak mücadele verdi. İskenderun Namık Kemal Ortaokulu erkek takımı olarak 15 altın, 5 gümüş ve 5 bronz madalya alarak il birincisi, kızlarda 1 gümüş ve 11 bronz madalya ile il dördüncüsü olurken Özel İkem Koleji kadın takımı il birincisi oldu.
Kıyasıya geçen yarışmalarda Namık Kemal Ortaokulu, İskenderun Bahçeşehir Koleji, HatayDoğa Koleji, Hatay Doğuş Koleji, Antakya, Gazi Ortaokulu, Antakya Sınav Koleji, Antakya Bahçeşehir kolejlerini gösterdileri performansla geride bıraktılar.
Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın 81 ilde yüzme bilmeyen kalmasın projesi kapsamında İskenderun Vali Zeki Şanal Yüzme Havuzu’nda kurslar düzenlediklerini belirten İskenderun Gençlik ve Spor Müdürü Ferit Ali Gündel, “Öğrencilerimizin aldığı bu başarı Gençlik ve Spor Bakanlığımız ile Milli Eğitim Bakanlığı’nın ortak protokolü ile ‘Yüzme Bilmeyen Kalmasın’ projesinin beden bulmuş halidir. Okulların bu projede yer alarak yüzme branşına yetenekli öğrencilerin keşfedilip okul takımı kurularak yüzme branşına yönlendirilmesi sağlanmıştır. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile koordineli olarak öğrencilerimize antrenörlerimiz gözetiminde yüzme öğrenmelerini sağladık. İskenderun’da yüzme bilmeyen kalmasın diyerek başladığımız kurslarımızda bugün şampiyonlar çıkarttık. Yüzmede gençlerimiz ve çocuklarımız çok yetenekli. ‘Gençlerimiz geleceğimizdir’ diyerek desteklerini esirgemeyen Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na da çok teşekkür ediyoruz. Gençlerimiz bu başarılar ile İnşallah Türkiye Şampiyonası’nda da madalyalar alacaklardır” diye konuştu.
İskenderun Kapalı Spor salonunda düzenlenen ödül törenine katılan ve şampiyonlara madalyalarını takdim eden İskenderun Kaymakamı İskender Yönden ise, Gençlik ve Spor İskenderun ilçe Müdürü Ferit Ali Gündel, İlçe Milli Eğitim Müdürü Kemal Köseoğlu, Namık Kemal Ortaokulu Okul Müdürü Ali Koç, yüzme antrenörleri Mehmet Hattapoğlu, Bedir Numan Ablak, Ferhat Duman, Burçak Algan, Veli Danacı ile öğrencileri tebrik ederek Türkiye Şampiyonası’nda başarılar diledi.

DİĞER HABERLER