spot_img
Ana SayfaGenelAkıllı Şehirler Zirvesi Arsuz’da Büyük İlgi Gördü.

Akıllı Şehirler Zirvesi Arsuz’da Büyük İlgi Gördü.

İlçe Belediyesi koordinesinde Kaymakamlık ve çeşitli kurumlar desteği ile Arsuz Hükümet Konağı Rhossus Amfi Salonunda “Akıllı Şehirler” konulu bir çalıştay düzenlendi. Saat 10:30’da başlayan çalıştay üç oturum şeklinde saat 15:30’a kadar sürdü.

Açılışta konuşma yapan Kaymakamımız Musa SARI , akıllı şehrin akıllı çevre, ulaşım, sağlık, bina, altyapı ve yönetim olduğunu, akıllı şehrin kıt kaynaklarla maksimum fayda sağlama olduğunu ifade ederek programda emeği geçen, katkı sunan herkese teşekkürlerini sunduğunu ifade etti.
Çalıştaya misafir olarak katılan Seferihisar Belediyesi ile kardeş şehir olma kararlarının meclislerden alınacağı müjdesi verildi.
Çalıştaya Kaymakam Musa SARI , Milletvekili Suzan ŞAHİN , Belediye Başkanı Asaf GÜVEN , İslenderun Belediye Başkanı Fatih TOSYALI , Seferihisar Belediye Başkanı İsmail YETİŞKİN, İskenderun Başsavcısı Ahmet ÇELİKKOL , DOĞAKA Genel Dekreteri Onur YILDIZ , Kurum Amirleri, Siyasi parti ve Sivil Toplum Kuruluşları Başkanları, Belediye Meclis Üyeleri ve Muhtarlar ile çok sayıda davetli katıldı.

Programda :
-Akıllı ve Yaşanabilir Şehirlerde Etkili Kamusal İnsan Kaynakları ve Dış Kaynakların Önemi sunumunu Sn. Mehmet Süha UÇAR
-Hatay’da olası bir depremin etkileri sunumunu Sn. Şerif BARIŞ :
-Akıllı şehirler İstanbul Bilişim ve Akıllı Kentler Teknolojileri Anonim Şirketi Çözümleri sunumunu Hukuk Müşaviri Av.Esenyel Barak BAL
-Elektronik ücret toplama , araç ,takip, kartlı geçiş ve kişi sayma sistemleri üzerine sunumunu Sn. Mustafa UÇAK
-Güvenli Parklar , Akıllı Şehirler ve lot üzerine sunumunu Sn.Can YÜCE
-Deneyim odaklı akıllı şehirler sunumunu Sn. Enes URHAN
-Yenilenebilir enerji kaynakları kullanılarak dış alan aydınlatma sunumunu Sn. Fatih AKBULUT
-Yerli ve Milli yapay zeka yazılımlarının belediyelerde nasıl kullanılabileceği sunumunu Sn Zeynep ŞENKAYA
-Nakit para kullanmayan akıllı dijital şehir üzerine sunumunu Sn.Barış BAYAOĞLU :
-Akıllı şehirler aydınlatma sistemleri sunumunu Sn.Özcan KARS
Konularında sunumlarını yaptılar.

DİĞER HABERLER