spot_img
Ana SayfaGenelHatay’da 2 Suriyeli Uyuşturucuyla yakalandı!

Hatay’da 2 Suriyeli Uyuşturucuyla yakalandı!

Hatay’ın Reyhanlı ilçesinde 185 paket halinde toplam 38. 590 gr takoz esrar, 265 gram metamfetamin, 54 adet captagon hapı ele geçirilen iki olayla ilgili iki Suriyeli yakalanarak tutuklandı, 4 Suriyelinin de arandığı bildirildi.

Edinilen bilgilere göre Hatay’da Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü uyuşturucu madde ticareti yapan Şahısların yakalanmasına ve deşifre edilmesine yönelik çalışma kapsamında farklı zamanlarda Reyhanlı’da operasyonlar yapıldı.

Düzenlenen operasyonda ikamet ve ikamet bahçesinde gömülü haldeki varil içerisinde toplam 125 paket halinde 26.590 gram Uyuşturucu maddelerden Takoz Esrar maddesi, 265 gram uyuşturucu maddelerden Metamfetamin maddesi, 54 adet Uyuşturucu maddelerden Captagon hap ele geçirildi.

Ayrıca 1 adet dijital terazi ve 2 adet ruhsatsız tabancayla birlikte Suriye uyruklu bir şahsa uyuşturucu madde ticareti yapmak suçundan adli işlem yapıldı, olay ile ilgili de bir Suriyeli Şahsın yakalanmasına yönelik çalışmaların devam ettiği bildirildi.

Ekiplerin Reyhanlı ilçesinde yapılan diğer operasyonunda da 60 paket halinde 12.000 gram uyuşturucu maddelerden Takoz Esrar maddesi ele geçirilerek Suriye uyruklu (1) şahsa Uyuşturucu Madde Ticareti Yapmak suçundan adli işlem yapılarak sevk edildiği mahkemece Tutuklandı. Olay ile ilgili (3) Suriyeli şahsın yakalanmasına yönelik çalışmaların sürdüğü kaydedildi.

DİĞER HABERLER