spot_img
Ana SayfaEkonomiİskenderun’da Aile Danışma Merkezi açıldı…

İskenderun’da Aile Danışma Merkezi açıldı…

İskenderun Belediyesi Bünyesinde ailelere hizmet vermek üzere Kurum ve STK işbirliğiyle oluşturulan, Aile Danışma Merkezi düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Çay Mahallesi Tayfur Sökmen Bulvarı’nda İskenderun Plazada kurulan Aile Danışma Merkezinin açılışı ilgi gördü. Törene Kaymakam İskender Yönden, Belediye Başkanı M. Fatih Tosyalı, İlçe Jandarma Komutanı J. Kd. Yüzbaşı Ferit Gül, İlçe Emniyet Müdürü Nevzat Güneş, Belediye Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Ayşe Neslin Oğuzhan Akkoca, Baro Temsilcisi Av. Sevinç Çakıcı, AK Parti İlçe Teşkilatı Kadın Kolları Başkanı Bedriye Aslan ve MHP İlçe Teşkilatı Kadın Kolları Başkanı Fatma Kaya ile çok sayıda davetli katıldı.

Açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından Aile Merkezini gezdi ve açıklama yapan İskenderun Belediye Başkanı M. Fatih Tosyalı, göreve başladıkları günden itibaren insan odaklı hizmete öncelik verdiklerini belirterek “Ailenin ve Aile bireylerinin refah, mutluluk ve bütünlüğünü güçlendirmek amacıyla hizmete giren merkezimizin hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Hatay Barosu ve Aile Politikalar İl Müdürlüğüne teşekkür ediyoruz. Çünkü burada faaliyet gösteren tüm avukatlarımız, sosyoloğumuz, psikoloğumuz burada hizmetleri resmi günler hariç tamamen ücretsiz yapacaklar” dedi.

Hatay Barosu İskenderun Temsilcisi Av. Sevinç Çakıcı da, yıllardır böyle bir merkezin eksikliğinin hissedildiğini ifade ederek kaymakamlık ve belediyeye böyle güzel bir hizmet sundukları için teşekkür ederek “Özellikle de Belediye Başkan Yardımcımız Ayşe hanıma da çok teşekkür ediyorum. Onun çabaları ve katkılarıyla bir araya getirildi, hayata geçti bu merkez. Biz de Hatay Barosu olarak baştan beri destek olacağımızı söylemiştik. Merkezin açılmasıyla desteklerimizi sürdüreceğiz” diye konuştu.

Kaymakam İskender Yönden de, hizmet verecek olan Aile danışma merkezinin oluşturulmasındaki yöntemin siyasi partileri, kurumlar, STK’ların işbirliğine en iyi örnek teşkil ettiğini söyledi.

DİĞER HABERLER