spot_img
Ana SayfaEkonomiKAYNAKLARI MİLLETİN EMRİNDE KULLANIYORUZ!

KAYNAKLARI MİLLETİN EMRİNDE KULLANIYORUZ!

Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, belediyelerin temel fonksiyonunun millete hizmet etmek olduğunu belirterek, “Şehrin hangi noktasında olursa olsun, kaynakları milletin emrinde kullanmaya gayret gösteriyoruz” dedi..

Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, belediyelerin temel fonksiyonunun millete hizmet etmek olduğunu belirterek, tahsis edilen kaynakları milletin yaşam kalitesini artırmak, eğitim, kültür, sağlık, spor, sanat gibi alanlarda kenti iddialı bir yere taşımak için kullanılması gerektiğinin altını çizdi.

Başkan Yılmaz, yaptığı açıklamada, millete hizmet etmenin en önemli mercilerinden birinin de belediyeler olduğunu vurgulayarak, “Antakya hak ettiği ve beklediği hizmetleri eksiksiz almalıdır. Gönderilen her kuruşu yine millete tahsis etmek anlayışıyla hareket ediyoruz. Milletimize söz vermiştik, gecikmeden, ötelemeden, ertelemeden tek tek yerine getireceğiz. Şehrin hangi noktasında olursa olsun, kaynakları milletin emrinde kullanmaya gayret gösteriyoruz” dedi.

BELEDİYELERİN HİZMET YERİ OLDUĞUNA DİKKATİ ÇEKEN BAŞKAN İZZETTİN YILMAZ, ŞÖYLE DEVAM ETTİ

“Göreve talip olurken, gönülleri kırmaya değil gönülleri kazanmaya geleceğimizi ifade etmiştik. Çünkü gönül kırmak çok kolay ama kırdığınız gönlü kazanmak biraz zor olur. Ne söylediysek, aynı yerdeyiz. Milletimize vermiş olduğumuz sözleri öncelik sırasına göre, sırasıyla yerine getirmeye çalışacağız. Samimiyet ve gayretle yönettiğimiz değerle tüyü bitmemiş yetimin hakkını gözeten, çevreye, doğaya dikkat ederek tasarruflu bir şekilde modern zamanın akıllı bilişim sistemlerini kullanarak mekana hakim olan ve doğumdan ölüme hizmet eden bir belediyecilik anlayışıyla hizmetlerimizle var olmak istiyoruz. Biz 24 saat şehrimizi takip etme, 24 saat şehrimizden haberdar olma gibi bir anlayışa sahibiz. Gerçekten yapacak çok işimiz var. Allah bize yüksekten bakmayı insanları küçük görmeyi nasip etmesin. Millet ne derse o olur dedik. Allah’ın izniyle ve nitekim millet ne derse o oldu.”

BİZİM BİR AMACIMIZ, DERDİMİZ VAR!

Başkan Yılmaz, sözlerini şöyle tamamladı:

Bizim bir amacımız, derdimiz var. Antakya’ya hizmet etmek, Antakyalı hemşehrilerimizi mutlu etmek ve milletin kaynaklarını milletin emrine tahsis etmek. Bu noktada gayret, sabır ve samimiyetle hizmet etmek. Bizim tek bir gayemiz var, Hakk’ın rızası ve milletimizin duasını almak. Allah bunu hepimize nasip eylesin. Antakya’da yaşayan vatandaşlarımızın beklentilerini karşılamak, onlara dokunmak şüphesiz başta gönüllerine sonra beklentilerine bunu yapacak gücümüz, gayretimiz ve alt yapımız var. Tüm birimlerde çalışan arkadaşlarımızın emekleriyle Antakya bugünkünden çok daha iyiye ve güzele ulaşacak, çünkü Antakya bunu hak ediyor.

DİĞER HABERLER