spot_img
Ana SayfaGenel‘Ölüm Kavşağı’na döndü!

‘Ölüm Kavşağı’na döndü!

Hatay’ın İskenderun ilçesi E91 Karayolu Feyezan köprüsü önünden açılan refüj yol, sürücüler ile vatandaşların kural ihlalleri sonucu yaşanan trafik kazalarıyla adeta ölüm kavşağına dönüştü.

Hatay Büyükşehir Belediyesinin ikinci battı-çıktı projesinin hayata geçirilmesiyle Arsuz ve Belen istikametinden E91 Karayolu boyunca kent merkezine kadar akan araç trafiğin sıkıntı yaratması üzerine geçici revizyonla Feyezan Kanalı köprüsü önünden tek yönlü kavşak açıldı.

Antakya İskenderun istikametinden gelen araçlar için açılan kavşak, sürücüler ile vatandaşların kural ihlalleriyle bu noktada kaos ve trafik kazalarının da önüne geçilemedi, aksine arttığı gözlendi.

Özellikle Cumhuriyet, Barbaros ve Meydan Mahallelerini kapsayan Perşembe pazarının kurulduğu günlerde PTT önünde insanlar, araçlar kaza tehlikesi yaşıyor ya da kural ihlalleri ölümlü, yaralanmalı ve maddi hasarlı kazalarla sonuçlanıyor.

ARAÇ KADINA ÇARPTI!

Trafik kaosunun yaşandığı bu noktada bugün de meydana gelen trafik kazasında bir kadına araç çarptı. Kanlar içinde yere yığılan kadını gören vatandaşlar durumu sağlık ekiplerine bildirdi. Sağlık ekipleri kaza yerine ulaşarak durumunun ağır olduğu öğrenilen yaralıya ilk müdahalenin ardından hastaneye yetiştirdi.

Çevredeki esnaf, bu bölgede yaşanan trafik kazaların önünün alınması gerektiğini ifade ederek “Burada bir yanlış var, çünkü sürekli gözlerimizin önünde kaza meydana geliyor. İnsanlar ölüyor, ağır yaralanıyor, maddi hasarlar oluşuyor. Biz bu acıyı yaşamaktan içimiz yanıyor. Yetkilileri buradaki sorunu tamamen çözmek üzere göreve davet ediyoruz” dediler.

DİĞER HABERLER