spot_img
Ana SayfaEkonomiVALİ DOĞAN’DAN ÖĞRENCİLERE ZİYARET

VALİ DOĞAN’DAN ÖĞRENCİLERE ZİYARET

Hatay Valisi Rahmi Doğan, Organik ve Hayvansal Bakım Atölyesi ile üretim yapan Ekinci Atatürk Ortaokulu öğrencilerini ziyaret etti.
Antakya ilçesinde Ekinci Atatürk Ortaokulu öğrencilerinin sosyal medyadan yaptığı davet üzerine, Vali Doğan okulu ziyaret ederek, “Bir Projem Var” uygulama bahçesi üretim alanı ve zekâ oyunları sınıfını gezdi.
Vali Doğan, “Kent hayatında yaşamaya alışan çocuklar, zamanla doğaya yabancılaşmaya başlıyor. Kapalı ortamda büyüyen çocuklar hayvanları, bitkileri ve doğa olaylarını gözlemlemekten mahrum kalıyor. Oysa doğayla iç içe olmak, gelişme çağındaki çocuklarda fiziksel ve ruhsal sağlığı olumlu yönde etkiliyor. Küçük yaşlarda bu yetileri kazanan çocuklar grup çalışması, iş birliği ve dayanışma konularında yetenekli bireyler haline geliyor. Öğrencilerin serbest etkinliklerinde toprakla buluşması, toprağın bereketini ve enerjisini hissetmeleri açısından özellikle kent yaşamı çerisinde kalan öğrencilerimiz için güzel bir uygulama olmuş. Çevreye duyarlı, toprağa gereken değeri veren nesiller yetiştirmek için örnek bir proje olmasını diliyorum” dedi.
Ziyarette Vali Doğan’a, Antakya Kaymakamı Orhan Mardinli de eşlik etti. Öğrencilerin organik atölyeden elde ettiği yumurtalardan ikram etmesi ile ziyaret sona erdi.

DİĞER HABERLER