spot_img
Ana SayfaGenelBAŞKAN TOSYALI’DAN 15 TEMMUZ PROGRAMLARINA DAVET

BAŞKAN TOSYALI’DAN 15 TEMMUZ PROGRAMLARINA DAVET

15 Temmuz 2016 darbe girişiminde şehit düşen ve gazi olan vatandaşlarımız, İskenderun’da da anılacak.
İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinliklerine bütün İskenderunluları davet etti.
UNUTMAYACAĞIZ UNUTTURMAYACAĞIZ
15 Temmuz hain darbe girişimini unutturmayacaklarını belirten Başkan Fatih Tosyalı,”5 yıl önce yapılmak istenen hain darbe girişimi, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın dik duruşu ve milletimizin iradesine sahip çıkmasıyla geri püskürtülmüştür. Türk milleti, 15 Temmuz gecesi destan yazmış, kahramanlığını dosta düşmana bir kez daha göstermiştir. 15 Temmuz gecesinin yıl dönümünde tarih yazan kahramanlarımızı bir kez daha şükran, minnet, rahmet ve saygıyla anacağız ”dedi.
TÜM HALKIMIZ DAVETLİDİR
Başkan Tosyalı,”Birlik ve beraberliğimizi bir kez daha perçinlemek, şehit ve gazilerimizi saygıyla anmak üzere 15 Temmuz 2021 Perşembe günü 15 Temmuz Şehitleri Anısına Şehitlik Ziyareti ve Kur’an-ı Kerim Tilaveti, ardından 15 Temmuz Şehit ve Gazi Yakınlarına Ziyaret, aynı gün saat 14.30 ‘da Belediyemizin Sanat Galerisinde 15 Temmuz Karma Resim Sergisi, yine aynı gün saat 19.00’da Mehteran Eşliğinde Milli Birlik Yürüşü ve ardından Atatürk Anıt Alanında başlayacak olan anma töreni, kahramanlık türküleri dinletisi, dua ve düzenlenecek çeşitli etkinliklere tüm halkımız davetlidir” şeklinde konuştu.
Anıt Alanında düzenlenecek programda vatandaşlara çorba, su ve çeşitli ikramında bulunacağını da belirten Başkan Fatih Tosyalı programın sonunda 15 Temmuz 2021 Perşembe’yi 16 Temmuz 2021 Cuma’ ya bağlayan gece Saat: 00.13 ‘de tüm camilerimizde sela okunacağını sözlerine ekledi.

DİĞER HABERLER