spot_img
Ana SayfaGenelHATAY’DA 8 AYRI ADRESE UYUŞTURUCU OPERASYONU

HATAY’DA 8 AYRI ADRESE UYUŞTURUCU OPERASYONU

Hatay Nsm Şube Müdürlüğü ekiplerince; 3 ayrı adrese operasyon düzenlendi.

Uyuşturucuyla mücadele kapsamında sokak satıcılarına yönelik olarak yapılan çalışmalarda F.H., M.A. ve B.E.Ö. isimli şahısların Orhanlı ve Havuzlar Mahallesinde bulunan ikametlerinde yapılan aramada;
▪️ * 1111 adet Captagon*
▪️ * 5,38 gram Kubar Esrar*
▪️ * 3,38 gram Kubar Esrar*
▪️ * 0,43 gram Metamfetamin*
▪️ * 1 adet Hassas Terazi*
ele geçirildi. F.H ve B.E.Ö isimli şahıslar 12.07.2021 günü adli makamlara sevk edilirken, çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak ceza evine teslim edildi. Ayrıca S.A. isimli şahıstan 10,50 gram Kubar Esrar ele geçirilmiş olup, şahsa TCK 191. maddeden adli işlem yapıldı.

2) Uyuşturucu veya uyarıcı madde ticareti yapan şahıslara yönelik olarak yapılan çalışmalarda 2 şahıs hakkında işlem yapılarak şahıslardan toplam 15.660 gram Kubar Esrar ele geçirildi.

3) Antakya ve Altınözü ilçelerinde 5 adrese eş zamanlı olarak yapılan operasyonda E.A. isimli şahıstan 172,66 gram Takoz Esrar, M.E. isimli şahıstan 1 adet ruhsatsız tabanca, tabancaya ait bir adet şarjör ele geçirilerek şahıslar gözaltına alındı.

4) Kullanmak için uyuşturucu veya uyarıcı madde satın almak, kabul etmek veya bulundurmak suçundan 1 yıl 8 ay hapis cezası bulanan Ö.Z. isimli şahıs yakalanarak adliyedeki işlemlerinin ardından tutuklanarak cezaevine teslim edildi

DİĞER HABERLER