spot_img
Ana SayfaGenelÖz Çelik İş Sendikası İskenderun Şube Başkanı Mehmet Güngör, tüm halkımızın bayramını...

Öz Çelik İş Sendikası İskenderun Şube Başkanı Mehmet Güngör, tüm halkımızın bayramını kutladı ve ekledi; “KURBAN ALLAH’A TESLİMİYETTİR”

Öz Çelik İş Sendikası İskenderun Şube Başkanı Mehmet Güngör, tüm halkımızın bayramını kutladı ve ekledi;
“KURBAN ALLAH’A TESLİMİYETTİR”
Hak- İş Hatay il başkanı ve Özçelik İş Sendikası İskenderun şube başkanı Mehmet Güngör, Kurban Bayramı münasebeti ile bir mesaj yayınladı. Güngör mesajında “Kurban Hakk’a adanmanın, teslimiyetin, paylaşmanın, Rabb’e yakın olmanın adıdır” dedi.

Kurbanın teslimiyet, Allah’a adanmışlık, en sevdiğini daha çok sevdiğin için bırakabilmek ve sadece Allah için hesapsız ve içten vazgeçebilmek olduğunu hatırlatan Başkan Güngör, “Bayramlar iman ve ibadetimizin yanı sıra ihsanımızı, ahlakımızı, erdem ve faziletlerimizi de biz Müslümanların gündemine taşıması gereken günlerdir. Bayramların en büyük kazancı, gönlümüzün derinliklerine kadar sevinci hissetmek ve o sevinci ,neşeyi ailemizdeki diğer fertlerle paylaşmak, komşularımıza, dostlarımıza, arkadaşlarımıza, hatta bütün insanlığa yaymaktır.
Kendimiz bayramın bilincine varmaya çalışarak aynı zamanda bayram yapamayan kardeşlerimize bayram sevinci yaşatmak da bizlerin görevidir. Bayram vesile ile;Yüreklerimizdeki küskünlük, kin, nefret yüklerinden kurtulalım; barışalım, barıştıralım.
İslam dünyası ve ülkemiz üzerinde oynanan oyunların millet olarak çok şükür farkındayız. Milletimizin selameti oynanan bu oyunların bozulması için, birlik ve beraberlik içerisinde bu oyunlarında üstesinden gelmek için fiili olarak ne gerekiyorsa yapalım.
Bu vesileyle tüm emekçilerin ve inananların bayramını tebrik ediyorum.Mutlu ve huzurlu bir bayram geçirmelerini rabbimden niyaz ediyorum”dedi

DİĞER HABERLER