spot_img
Ana SayfaGenel“Teksöz: Gadir-i Hum bayramını kutluyorum”

“Teksöz: Gadir-i Hum bayramını kutluyorum”

Hatay Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Başkanı Abdulkadir Teksöz, Gadir-i Hum Bayramı dolayısı ile bir mesaj yayınladı.

Başkan Teksöz, mesajında şu ifadelere yer verdi: her yıl büyük bir heyecan ve coşku ile kutlanan, ilimizin inanç ve kültür zenginlikleri arasında ayrı bir öneme sahip “Gadir-i Hum Bayramı’’nı can-ı gönülden tebrik ediyorum.

İlimiz farklı dine, farklı kökene, farklı mezhebe mensup insanların kardeşçe, karşılıklı hoşgörü ve saygı içinde birlikte yaşadığı ender şehirlerdendir. Bizler tüm Hataylılar olarak ilimizde yaşayan her inanç ve kültürden vatandaşımızın bayram sevincini, yüzyıllardır ortak sevincimiz olarak görüyor, bir ve beraber kutluyoruz.

İlimizin sahip olduğu bu eşsiz değer, hiç şüphesiz tüm dünyanın ihtiyaç duyduğu, özlemini çektiği örnek bir birlikte yaşama modelidir. İnsanlığın huzur ve barış hedefinin temel unsuru olan karşılıklı saygı ve hoşgörünün bir hayat biçimi haline geldiği Hatay ilimizde bu iklimin yaşatılması, güçlendirilerek gelecek kuşaklara aktarılması, hepimizin ortak sorumluluğudur.

Bu düşüncelerle “Gadir-i Hum Bayramı”nı yürekten tebrik ediyor, mutluluk ve huzur dolu nice bayramlar diliyorum ifadelerini kullandı.

DİĞER HABERLER