spot_img
Ana SayfaGenelHatay Büyükşehir Belediyesi, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 99. yıl dönümünde anlamlı etkinliklerin...

Hatay Büyükşehir Belediyesi, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 99. yıl dönümünde anlamlı etkinliklerin altına imza attı.

Antakya ve İskenderun’da düzenlenen çeşitli etkinliklerle zaferi kutlayan HBB, vatandaşlara zaferin haklı gururunu bir kez daha yaşattı.
Antakya’daki etkinliklere muhteşem ışık ve lazer gösterisi damga vurdu. Belediyenin tarihi taş binasına, zaferin mimarı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün unutulmaz fotoğrafları ve zaferin nasıl kazanıldığının görselleri yansıtıldı.
Slayt gösterisinde HBB Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’ın da 30 Ağustos Zafer Bayramı ile ilgili düşünceleri de yer aldı.
Başkan Savaş mesajında; “Türk milletimizin yeniden doğuşunun destanı 30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun. Biz Hataylılar esareti de bağımsızlığı da çok iyi biliriz. Ülkemizin ve şehrimizin bağımsızlığını borçlu olduğumuz Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere vatanımız uğruna mücadele eden ve bu uğurda can veren ebediyete intikal etmiş tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyoruz. Ruhları şad olsun. 30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun” ifadelerine yer verdi.
Hatay Büyükşehir Belediyesinin bir başka unutulmaz etkinliği de İskenderun’da gerçekleşti.
HBB araçlarından oluşan kortej İskenderun caddelerini renklendirdi. Kortej sonrası Atatürk anıt alanından başlayan ve vatandaşların yoğun katılım gösterdiği zafer yürüyüşü yapıldı.
Yürüyüşte vatandaşların 300 metre uzunluğunda Atatürk posteri ve Türk bayraklarını taşıması 30 Ağustos’un coşkusuna bir kat daha anlam kazandırdı.
HBB’nin araç kortejine ve zafer yürüyüşüne ev ve iş yerlerinde bulunan vatandaşlar da alkışlarla destek verdi.

DİĞER HABERLER