spot_img
Ana SayfaGenelİSKENDERUN’DA ZAFER COŞKUSU!

İSKENDERUN’DA ZAFER COŞKUSU!

İskenderun’da 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 99. Yıl dönümü coşku ve gurur ile kutlandı. Büyük zaferin 99. Yıl dönümü dolayısıyla Atatürk Anıt Alanı’nda düzenlenen törende çelenkler sunuldu, saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

Çelenk sunma törenine İskenderun Kaymakamı İskender Yönden, İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, Garnizon Komutanı 39. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Alparslan Kılıç, İskenderun Deniz Üs Komutanı Tuğamiral Murat Fırat, Cumhuriyet Başsavcısı Muhammet Emin Ünalan, siyasi parti temsilcileri askeri ve sivil erkan ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldı.

Atatürk Anıt Alanı’nda gerçekleşen çelenk sunma töreninde; Kaymakamlık, Garnizon Komutanlığı ve Belediye Başkanlığı’nca çelenk sunulmasını müteakiben Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere kutsal vatan topraklarımızın bütünlüğü ve necip milletimizin selameti adına canlarını feda ederek şehadete intikal eden aziz şehitlerimizin anısına bir dakika saygı duruşunda bulunularak, ardından İstiklal marşımız eşliğinde şanlı Türk bayrağımız göndere çekildi.

TEBRİKAT YENİ HÜKÜMET KONAĞI’NDA..
Törenin ardından tebrikat, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda hizmete açılan Yeni Hükümet Konağı (Eski Adliye Binası)’nda kabul edildi.
Restorasyonu tamamlanan, görselliği ve ihtişamıyla dikkatleri çeken Yeni Hükümet Konağı’ndaki tebrikata; Hatay Milletvekilleri Abdulkadir Özel ve Suzan Şahin, Kaymakam İskender Yönden, Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, askeri ve siyasi erkan, STK temsilcileri ve iş insanları katılım gösterdi.

DİĞER HABERLER