spot_img
Ana SayfaGenel"Teksöz: Kırtasiye ihtiyaçlarımızı yerli esnaflarımızdan yapalım"

“Teksöz: Kırtasiye ihtiyaçlarımızı yerli esnaflarımızdan yapalım”

TESK Yönetim Kurulu Üyesi Hatay Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Başkanı Abdulkadir Teksöz, okulların açılmasının arifesinde kırtasiye alışverişi yapacak olan vatandaşlara çağrıda bulundu.

Başkan Teksöz, kırtasiye alışverişinin yerel esnaftan yapılmasını istedi. Yerel esnafın, mahallenin bekçisi olduğunu belirten Teksöz, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Kırtasiye sektöründe faaliyet gösteren esnaflarımız, tüm esnaf ve sanatkarlarımızın olduğu gibi, Covid-19 pandemi salgını döneminde, bir buçuk yıldır okulların kapalı olması ve uzaktan eğitim yapılması nedeniyle, okul ve ofis ürünleri satışlarında daralmalar yaşamış ve sektör büyük ekonomik sıkıntılarla karşılaşmıştır.

YEREL ESNAFIMIZ BU SAYEDE NEFES ALACAK

İlimizde faaliyet gösteren zincir marketler, kırtasiyeci esnafımızın sattığı kırtasiye ürünlerini faaliyet alanları gıda ürünleri satışı olmasına rağmen, tüm ürünleri sattıkları görülmektedir. Bu durum kırtasiye ürünü satarak ticaret yapan ve bu şekilde ayakta kalmaya çalışan kırtasiye perakendeci esnafımızı zincir marketlerin orantısız gücünün altında ezmektedir. Zincir marketlerin gıda ürünleri satışı dışında yapacağı satışların yasal bir düzenleme ile en kısa zamanda yasaklanması en büyük dileğimizdir.

Okulların açılış hazırlıklarının yapıldığı bu günlerde, halkımızın yerel esnaflarımızdan alışveriş yapmaları halinde, esnaflarımız kalkınacak ve ilimiz ekonomisine katkı yapacaktır.

Halkımızın ihtiyaçları için yapacağı harcamalarda yerel esnaflarımızı tercih etmesi nedeniyle yapacağı hemşeri dayanışması, sıkıntılı bir süreç yaşayan esnaflarımızın nefes almasını sağlayacaktır” ifadelerini kullandı.

DİĞER HABERLER