spot_img
Ana SayfaGenel"VEKİL ÖZEL; HBB VERDİĞİ SÖZLERİ ARTIK TUTMALIDIR"

“VEKİL ÖZEL; HBB VERDİĞİ SÖZLERİ ARTIK TUTMALIDIR”

AK Parti, HBB Başkanı Lütfü Savaş’ın her konuşmasında halkı yanıltmak için kullandığı “AK Parti hizmetlerimizi engelliyor” ifadelerinin doğru olmadığını bir kez daha kanıtladı. AK Parti Hatay Milletvekili Abdulkadir Özel, HBB’nin tüm çabalarına rağmen ilerleme kaydedilemeyen resmi izinleri alarak Hatay halkına bir hizmeti daha armağan etti.

Yalnızca Hatay halkının refahı için çalıştığını belirten Vekil Özel, HADO’nun Hatay halkına hayırlı uğurlu olmasını diledi. Vekil Özel, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Hatay Büyükşehir Belediyesi Deniz Otobüsü İşletmesi (HADO) için Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığımız’dan talep edilen izinleri, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı tarafından sosyal medyada paylaşılan bir video ile öğrenmiştim. Bu paylaşımdan sonra 26.07.2021 tarihinde Hatay Büyükşehir Belediyesine resmî yazıyla müracaat edip, ilgili bakanlıklarda bekleyen evraklarını talep ettim. Aynı gün tarafımıza verilen cevap ile Hatay Büyükşehir Belediyesi’nin 08.07.2021 tarihinde Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Altyapı Genel Müdürlüğü ile Tersaneler ve Kıyı Yapıları Genel Müdürlüğüne izin için müracaat ettiğini öğrendim. İlgili Bakanlık ve genel müdürlükler nezdinde yaptığımız girişimler sonrasında HADO’nun seyrü sefer için gerekli eksiklikleri tamamlanmadığını öğrendik. Girişimlerimiz sonucunda Hatay Büyükşehir Belediyesine bu eksikliklerin yolcu güvenliği açısından tamamlatılması taahhüdüyle gerekli izinlerin verilmesini temin ettik. Böylelikle Hatay Büyükşehir Belediyesi’nin 26 Temmuz 2021’de haberdar olduğumuz Bakanlık izin başvurularını, hemşerilerimiz adına takip ederek 17 Ağustos 2021 tarihi itibariyle olumlu sonuçlandırmış olduk.

Daha önce Arsuz Madenli Yat Limanı’ndaki yeri nasıl tahsis ettiysek bugün de gereken izinleri almış olduk. Hatay’ımız için atılacak her hayırlı adımın, yapılacak her güzel işin yanında ve takipçisi olduğumuzu ifade ediyor, siz değerli hemşerilerime saygılarımı sevgilerimi sunuyorum. Hayırlı olsun.

HBB VERDİĞİ SÖZLERİ ARTIK TUTMALIDIR

Bu vesileyle bizler de Hatay Büyükşehir Belediyesi’nden daha önce sözlerini verdiği, kamuoyuna vadettiği ve birlikte gerçekleştirdiğimiz toplantılarda yapacağını taahhüt ettiği;

1- Orman tahsis izinlerini aldığım ve hemşerilerimiz tarafından acilen talep edilen Serinyol-Madenli yolunun yapılması.

2-Yakın zamanda tamamlanacak olan Arsuz Devlet Hastanesinin yolunun yapılması.

3-İçmesuyu probleminin başlıca sebeplerinden biri olan (DSİ tarafından tüm eksikleri tamamlanmış ve 185 milyon TL’ye mal olmuş) İskenderun Arıtma Tesisinin devreye alınması.

4-İskenderun TOKİ Konutları’nda Yüklenici firmanın açtığı kuyulardan verilen suyun HATSU tarafından devralınarak, konut sakinlerinin aboneliklerinin derhal yapılması ve inşaatına başlanacak konutlar için de Düğünyurdu mevkine planlanan içmesuyu terfi istasyonunun bir an önce başlaması.

5-Daha önce satışı Hatay Büyükşehir Belediye Meclisi kararıyla iki kez iptal edilen Antakya Fuar Alanı’nın satışından derhal vazgeçilerek, anılan taşınmazın, (Belediye Başkanının kamuoyuna duyurduğu sözünü tutarak) Vakıflar Genel Müdürlüğü ile Vakıf Han takas işleminde kullanılması.

6-Geçtiğimiz iki ay boyunca dolaştığımız mahalle ve yaylalarımızda en çok şikayet edilen hususlar olan ve Hatay Büyükşehir Belediyesinin görevi olan yol, içme suyu ve altyapı eksikliklerinin tamamlanması.
Hususlarında gerekli adımların bir an önce atılmasını hemşerilerimiz adına beklediğimizi de beyan etmiş olalım” ifadelerini kullandı.

DİĞER HABERLER